Afbeelding

Miniature People vestigen zich in het Historisch Centrum Leeuwarden

Algemeen

LEEUWARDEN - Vanaf 12 februari zijn de Miniature People ook te vinden in het Historisch Centrum Leeuwarden (HCL). De man achter deze kleine mensjes, Michel Tilma, creeërde speciaal voor het HCL een drietal taferelen. 

De drie taferelen sluiten aan bij de audiotour voor kinderen. Door de eeuwen heen hebben er heel veel mensen in Leeuwarden gewoond. Ieder met zijn of haar eigen verhaal. Met de audiotour lopen kinderen door onze expositie Verhalen van Leeuwarden en luisteren ze naar zes verhalen over de Leeuwarders van vroeger.

Wolfhilde

Zo legt Wolfhilde uit waarom ze op een terp woont. Ze leeft tijdens de middeleeuwen en de terp heeft ze zelf gemaakt met de mensen uit haar dorp. Zo kunnen ze veilig wonen en hoeven ze niet bang te zijn dat het dorp wegspoelt bij een storm. Op het tafereel zien we Wolfhilde, terwijl ze de meeuwen etensresten geeft. Haar moeder doet de was. Wolfhilde tuurt naar de zee en vraagt zich af vraagt of haar vader en broers ooit nog terugkomen van hun verre reis naar de Vikingen in Zweden.

Cambuur

In de expositie is een houten bord te vinden. Er staat op: Camminga. Je ziet een geel schild met een rood hertje en 3 zwarte kammetjes. Dit is het clublogo van Cambuur! Het staat op de shirts van de spelers, op vaantjes, vlaggen en sjaals van supporters en boven de ingang van het voetbalstadion. Cambuur is de enige voetbalclub in de hele wereld, die een familiewapen als logo heeft. In de vitrine zijn een paar kleine Cambuurfans verstopt. Wie kan ze vinden?

Karst

In de portrettengalerij hangt het portret van Karst Leemburg. Maar als je goed kijkt zie je ook een hele kleine Karst, schaatsend op het ijs. Karst schaatst de Elfstedentocht. Gekkenwerk, want het is 18 graden onder nul. Hij heeft het zwaar, maar na een kop koffie en een bord erwtensoep bij omke Wiebren kan hij er weer tegenaan. En hij wint, op zijn houtjes wel te verstaan.

De expositie ‘Het verhaal van Leeuwarden’ is dagelijks te bezoeken. En het zoeken naar deze mini mensjes is natuurlijk leuk voor jong en oud. Entree en deelname aan de audiotour is gratis. Naast de audiotour zijn er ook diverse speurtochten beschikbaar. Kijk voor de actuele openingstijden op onze website: www.historischcentrumleeuwarden.nl.

Afbeelding
Herfstvakantie Natuurmuseum Fryslân: Word een waterheld Recreatie & Ontspanning 2 uur geleden
Remeries tuin is haar grootste canvas.
Kunstenaar Machteld Remerie: ‘Ik gun mijzelf de ruimte om in een andere wereld te bewegen’ Cultuur 19 uur geleden
Afbeelding
De ‘Slauerhoff Lezing’ door de schrijver Abdelka der Benali Cultuur 22 uur geleden
Claudy Jongstra - mede oprichter van LOADS - en Johanna Jorritsma, DGA van Royal Vriesco bij de stoffen voor De Harmonie.
De Harmonie, Royal Vriesco en LOADS Collection werken samen voor de inrichting van TOON Cultuur gisteren
Afbeelding
‘Dyslexie bepaalt niet wie je bent’ Zorg & Welzijn 2 okt, 08:00
Afbeelding
Forse prijsverschillen tussen Friese tankstations: tot 43 cent per liter Financieel 1 okt, 17:00
Afbeelding
Column Melissa: Het moment dat ik besefte dat niet iedereen het goed voor heeft met wielrenners Column 1 okt, 15:00
Afbeelding
Komende jaarwisseling geen ontheffing voor georganiseerd afsteken vuurwerk Verhalen uit de buurt 1 okt, 12:00