De Friese onderwijsinstellingen willen Friese MKB'ers ondersteunen bij hun problemen en vraagstukken omtrent digitalisering.
De Friese onderwijsinstellingen willen Friese MKB'ers ondersteunen bij hun problemen en vraagstukken omtrent digitalisering.

NHLStenden, Friese Poort en Friesland College willen Friese ondernemers helpen

Zakelijk nieuws

LEEUWARDEN - Studenten van NHL Stenden, ROC Friese Poort en Friesland College gaan samenwerken om te helpen bij digitaliseringsvraagstukken van Friese ondernemers. Ze doen dit onder de noemer ‘Digitale Werkplaats Fryslân’. De ondersteuning is bedoeld voor het ondernemers in het MKB, het midden- en kleinbedrijf.

In Digitale Werkplaats Fryslân (DWF) gaan studenten van Friese onderwijsinstellingen samen met ondernemers aan de slag om te werken aan thema’s als data, online media, ICT en digitalisering. Peter Mulder, directeur van de Academie ICT & Creative Technologies van NHL Stenden Hogeschool: “De digitale vraagstukken van vandaag liegen er niet om.”

“Zeker in deze coronatijd is dat heel voelbaar geworden. Bij Digitale Werkplaats Fryslân kunnen onze studenten het mkb de digitale slagkracht geven die ze juist nu zo hard nodig hebben. En daarnaast bieden we studenten prachtige uitdagingen uit de beroepspraktijk.”

Het heeft vele voordelen, meldt wethouder Douwstra

Wethouder Friso Douwstra van gemeente Leeuwarden: ‘Het mes snijdt aan twee kanten: het Friese mkb kan laagdrempelig toegang krijgen tot kennis en uitvoering op het gebied van digitalisering, data en IT. Het mkb wordt hiermee weerbaarder en toekomstbestendig.”

“De studenten van de kennisinstellingen doen relevante praktijkervaring op in de Digitale Werkplaats en komen in contact met potentiële werkgevers voor wanneer hun studie is afgerond. We behouden hiermee talent voor de regio. Dat is hard nodig in deze sector die gekenmerkt wordt door schaarste.’

Rijksprogramma versnelling digitalisering MKB

Voor het MKB in Friesland is het een grote stap om de kansen van digitalisering goed te benutten. Het ontbreekt hen vaak simpelweg aan tijd, kennis en geld. Daarom wordt er flink geïnvesteerd in de Digitale Werkplaats Fryslân. Geld dat mede komt uit het overheidsprogramma ‘Versnelling digitalisering mkb’, dat ervoor moet zorgen dat in alle provincies digitale werkplaatsen voor het MKB worden opgezet. 

In totaal wordt €650.000 beschikbaar gesteld waarvan €450.000 afkomstig van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). De Gemeente Leeuwarden en de Provincie dragen ieder €100.000 bij.

De Digitale Werkplaats is een samenwerking tussen NHL Stenden, ROC Friese Poort, Friesland College, gemeente Leeuwarden, Provincie Fryslân, Ynbusiness, VNO NCW – MKB Noord en Rabobank Fryslân. Fysiek komt de DWF op de Media Innovatiecampus naar verwachting op het NDC-terrein waar onder andere ook wordt samengewerkt met de MKB Cyber Campus.

Afbeelding
Herinnering in Kleur - Expositie ter nagedachtenis aan Henk Span Cultuur 30 jul, 18:00
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Hope4Ukraine brengt 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne Verhalen uit de buurt 30 jul, 12:00
Afbeelding
Boer gewekt met brandweersirene om paard uit sloot te redden 112-Nieuws 30 jul, 10:00
Afbeelding
Starters index 2026: Leeuwarden nummer twee meest betaalbare stad Wonen 30 jul, 08:00
Afbeelding
Brandweer met meerdere eenheden in actie bij brand in Leeuwarden 112-Nieuws 29 jul, 16:02
Afbeelding
Cultuurexplosie ART Leeuwarden 22 augustus Cultuur 29 jul, 10:00
Afbeelding
Leeuwarden viert 150e verjaardag van Mata Hari met groots slotfeest in de Prinsentuin Recreatie & Ontspanning 28 jul, 15:00