Leeuwarden
Leeuwarden Foto: Pexels

Kamernet: weer hogere huurprijzen, Leeuwarden blijft budgetvriendelijk

Wonen

LEEUWARDEN – De huurprijzen in studentensteden stijgen. Dat blijkt uit de Kamernet Verhuurrapportage over het eerste kwartaal van 2024. De prijzen van kamers en appartementen op het platform stegen op jaarbasis respectievelijk met 5,1% en 1,9%. Leeuwarden is één van de weinige studentensteden in Nederland waar het verschil van de huurprijzen voor kamers op jaarbasis is gedaald. Het aantal studenten dat in de rij staat voor een kamer of appartement is ook toegenomen. Elke beschikbare kamer trok gemiddeld 20 huurders, wat een toename van 10,3% is.

Van de 20 onderzochte steden in de kamersector liggen de huurprijzen in steden als Amsterdam (951), Utrecht (800), Den Haag (745) en Haarlem (741) opvallend hoog. Haarlem staat bovenaan de lijst wat betreft de prijs per vierkante meter met 51, wat aangeeft dat huurders minder ruimte voor hun geld krijgen dan in andere steden. Daarna volgt buurstad Amsterdam met een prijs per vierkante meter van €48. Aan de andere kant bieden steden als Wageningen (376), Enschede (381), en Leeuwarden (304) betaalbaardere opties voor kamers.

Huurprijzen van appartementen in 13 Nederlandse steden

In sommige steden is het aanbod van appartementen op Kamernet lager dan het aanbod van kamers. Daarom biedt de Kamernet Verhuurrapportage een uitgebreide analyse van de huurprijzen van appartementen in 13 Nederlandse steden. Amsterdam staat bovenaan met een gemiddelde huurprijs van €2.056, gevolgd door Haarlem met 1.740. Steden als Maastricht (878) en Leeuwarden (867) bieden daarentegen meer budgetvriendelijke alternatieven.

De analyse omvatte 43.765 woningen, waaronder kamers, appartementen en studio’s. Bijna de helft van deze woningen werd aangeboden door particuliere eigenaren en 38% rechtstreeks door huisgenoten. Bijna de helft van deze woningen was ongemeubileerd (35,9%) of niet voorzien van vloerbedekking (12%), terwijl de rest gemeubileerd was (52,1%). Het rapport richt zich op de populairste steden onder studenten.

Afbeelding
‘25 Culturele Portretten uit Friesland” te zien in Gerechtsgebouw Noord- Nederland Cultuur 1 uur geleden
Afbeelding
Vragen voor voorzitter Berry Barlage van KV Leeuwarden Sport 5 uur geleden
Afbeelding
Leeuwarder artiest Else Lena durft open te zijn in haar nummer Cultuur 5 uur geleden
Afbeelding
Short Film Festival in Natuurmuseum Fryslân Evenement 16 sep, 10:00
Robbin vindt het helpen van klanten nog steeds het allerleukste wat er is.
Leeuwarder ondernemer Robbin Huijser trots op groei Kitchen4All Wonen 16 sep, 08:00
Afbeelding
Zet ‘m op in Friesland: nieuw schooljaar, nieuwe gewoonte Gezondheid 15 sep, 17:00
Afbeelding
Demonstratiedag Widex ALLURE AI bij Hoorzorg Lousma Zorg & Welzijn 15 sep, 08:00
Afbeelding
Alles wat je moet weten over prinsjesdag Algemeen 14 sep, 18:00