Afbeelding

Vanaf 1 september rijdt Arriva weer meer bussen en treinen

Verhalen uit de buurt

FRIESLAND - Vanaf zondag 1 september rijdt Arriva weer de reguliere dienstregeling voor bus en trein in Fryslân. De zomervakantie loopt op het einde. De scholen starten en de forenzen reizen weer meer met het openbaar vervoer naar het werk. In de dienstregeling rijden daarom alle lijnen weer volledig. Hiermee speelt Arriva in op de reisbehoefte van inwoners van de regio.

In de ochtend zet Arriva een extra sneltrein in tussen Leeuwarden en Groningen. Er wordt één nieuwe buslijn en een extra rit toegevoegd. Op enkele buslijnen wijzigen de vertrektijden van enkele ritten. En voordelig reizen in de daluren blijft mogelijk met het najaarsticket van Arriva.

Nieuwe buslijn 601: Busstation Leeuwarden – Slauerhoffweg 

Scholengemeenschap Firda opent maandag 2 september een nieuwe locatie in het Cambuur Stadion. Studenten van deze locatie en studenten van de Firda-locatie aan de Anne Wadmanwei reizen met de nieuwe buslijn 601 en stappen uit op de halte Slauerhoffweg. Lijn 601 rijdt op werkdagen twee keer per uur en is een aanvulling op buslijn 70 (station Leeuwarden – Minnertsga Mooie Paal).

Buslijn 66 Leeuwarden-Holwert Veerdam (Ameland)

In de nieuwe dienstregeling vertrekt de bus vanaf Leeuwarden naar Holwert om 8.48 uur ipv 8.55 uur. De terugrit van deze bus van Holwert naar Leeuwarden is om 9.25 uur en sluit aan op de aankomst van de veerboot vanaf Ameland op Holwert. De aansluitende rit op de sneldienst vanaf Ameland vertrekt 9.45 uur.

Verbouw Busstation in Heerenveen

Het busstation in Heerenveen wordt verbouwd. Dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling. Wél zijn de bushaltes verplaatst naar de voorzijde van het station. Arriva adviseert reizigers hier goed op te letten.

Qliner 350 van Leeuwarden naar Alkmaar en lijn 250 (Connexxion)

Vanaf maart 2024 rijdt Qliner 350 twee keer per uur in plaats van één keer per uur. Daarom is lijn 250 (Connexxion) overbodig en rijdt deze met de start van de nieuwe dienstregeling niet meer.

Kleine aanpassingen vertrektijden bus

Op enkele lijnen wijzigt de vertrektijd met één of enkele minuten. Voorbeelden zijn lijn 3, 114, 115, 154, 155.

Extra vroege trein Leeuwarden - Groningen

Vanaf maandag 2 september vertrekt op werkdagen om 6.51 uur op vanuit Leeuwarden een extra vroege sneltrein. Deze steltrein naar Groningen stopt in Feanwâlden en Buitenpost.

Najaarsticket

Ook dit najaar kunnen mensen met een dagticket van € 7,50 reizen met de bus en trein van Arriva door Fryslân. Het voordelige ticket is op werkdagen te gebruiken in de daluren en in het weekend de hele dag. Het ticket is te koop via de inspiratiewebsite laatjebrengen.nl/reisdeals, waar ook leuke uitstapjes en activiteiten te vinden zijn.

Reisplanner

Arriva adviseert reizigers hun reis kort voor vertrek te plannen. De hele reis, van deur tot deur, kan vooraf worden gepland en betaald via de glimble app van Arriva (te downloaden via www.glimble.nl).

Afbeelding
Platina huwelijksjubileum voor echtpaar Kijlstra uit Leeuwarden Persoonlijke verhalen 15 uur geleden
Afbeelding
Kind aan Huis Humanitas zoekt steungezinnen Recreatie & Ontspanning 20 uur geleden
Afbeelding
Herinnering in Kleur - Expositie ter nagedachtenis aan Henk Span Cultuur 30 jul, 18:00
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Hope4Ukraine brengt 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne Verhalen uit de buurt 30 jul, 12:00
Afbeelding
Boer gewekt met brandweersirene om paard uit sloot te redden 112-Nieuws 30 jul, 10:00
Afbeelding
Starters index 2026: Leeuwarden nummer twee meest betaalbare stad Wonen 30 jul, 08:00
Afbeelding
Brandweer met meerdere eenheden in actie bij brand in Leeuwarden 112-Nieuws 29 jul, 16:02