
Sport en cultuur, ook als je minder geld te besteden hebt!
SportLEEUWARDEN - Woon je in de gemeente Leeuwarden en heb je weinig geld? Dan kun je toch sporten of meedoen aan culturele activiteiten. De gemeente helpt je hier namelijk bij. Dit doet wij samen met het Volwassenenfonds Sport & Cultuur.
Sporten of een creatieve hobby, zoals schilderen of muziek maken, is goed voor je gezondheid. De reacties van inwoners die mee kunnen doen dankzij deze regeling zijn positief. Vooral fitness, zwemmen, schilderen, dansen en (kick)boksen zijn populair.
Iedereen gelijke kansen!
In de gemeente Leeuwarden hebben veel mensen een uitkering of een laag inkomen. Zij kunnen hulp krijgen om mee te doen aan sport of cultuur. De gemeente betaalt dan niet alleen de contributie of het lidmaatschap, maar soms ook spullen die je nodig hebt. Je kunt per jaar maximaal € 300,- per volwassene krijgen.
Wil je ook een vergoeding voor sport of cultuur?
Kun je wel wat extra geld gebruiken om te sporten of bijvoorbeeld muziekles te volgen? Dan is deze vergoeding misschien iets voor jou. Kijk voor meer informatie op: www.leeuwarden.nl/check
Hoe vraag je het aan?
Je vraagt de vergoeding niet zelf aan. Een intermediair doet dit voor jou. Dit is iemand die je helpt, zoals een medewerker van het sociaal team, een (vrijwillige) schuldhulpverlener of een buurtsportcoach. De hele lijst met intermediairs staat op: volwassenenfonds.nl/deelnemers/leeuwarden.
Elk jaar opnieuw aanvragen!
Heb je vorig jaar geld gekregen via het Volwassenenfonds Sport & Cultuur? Dan kun je het dit jaar opnieuw aanvragen. Je moet dan nog wel aan de voorwaarden voldoen.
Vragen of hulp nodig?
Ga langs bij een buurt- of dorpskamer bij jou in de buurt of kom langs bij het Meedenkpunt in de hal van het gemeentehuis. Of bel naar de gemeente Leeuwarden via 14 058.






















