
Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum
SamenlevingKORNWERDERZAND - Op 4 mei stappen zo’n 25 sporters vanuit Sneek in de bus naar Wageningen voor het ophalen van het bevrijdingsvuur. Zij brengen dit naar het Kazemattenmuseum op Kornwerderzand. Op het monumentenplein wordt het vrijheidsvuur ontstoken.
Na een 170 kilometer lange estafetteloop arriveren de atleten om ongeveer 15.00 uur in het Kazemattenmuseum en wordt op het monumentenplein het vrijheidsvuur ontstoken.
![]()
Dit gebeurt bij de drie monumenten ter nagedachtenis aan kapitein Boers en luitenant Ham, aan de soldaten die omkwamen in de Wonsstelling en aan de bemanningsleden van de kanonneerboot HM Johan Maurits van Nassau die het leven lieten toen het schip door de Duitsers tot zinken werd gebracht. De Johan Maurits van Nassau vervulde een belangrijke rol bij het uitschakelen van de Duitse artillerie aan het begin van de Afsluitdijk. Het is ook een eerbetoon aan de Nederlandse soldaten die hier voor onze vrijheid vochten.
![]()
De fakkel die door de estafettelopers van Wageningen naar Kornwerderzand wordt gebracht wordt rond 15.00 uur overhandigd aan wethouder Michel Rietman van de gemeente Súdwest-Fryslân. Hij zal de vlam ontsteken in schaal zodat ook dit jaar in het Kazemattenmuseum het vrijheidsvuur zal branden.
![]()
De sporters dragen zo hun steentje bij om aandacht te vragen voor de vrijheid. Want vrijheid deel je met elkaar. En die is niet zo vanzelfsprekend blijkt ook vandaag de dag.
De middag wordt muzikaal omlijst door muziekkorps Nij Libben uit Witmarssum en zanger Sipke de Boer. De lopers worden feestelijk ingehaald. Er wordt veel publiek uit Fryslân verwacht. De toegang tot het museum is op 5 mei gratis!




















