Afbeelding

Voorjaarsvakantie in Natuurmuseum Fryslân: maak een mini-mummie-dier

Recreatie & Ontspanning

LEEUWARDEN - Het thema van de voorjaarsvakantie in Fryslân is ‘Op reis’. In het Natuurmuseum gaan kinderen op reis naar het oude Egypte. Er zijn namelijk extra activiteiten rond de tentoonstelling Mummie Mysteries.

Zoek de plek en ontdek

Kinderen gaan als eerste de tentoonstelling bekijken aan de hand van het spiksplinternieuwe familieprogramma ‘Zoek de plek en ontdek’. Kinderen krijgen een kaart met verschillende plaatjes, die in de expo terug te vinden zijn. Elk plaatje is een luikje dat een vraag of opdracht bevat.

Maak een mini-mummie-dier

De volgende stap is het maken van een mini-mummie-dier. Met een kurk en een doosje gaan kinderen langs een aantal stations in het atrium. Hier maken ze een mummie, geven het een eigen geur, versieren een sarcofaag en schrijven hiërogliefen.

Vertelkar

Bij de Vertelkar ontdekken ze nog veel meer over bewuste en onbewuste mummies en hoe dieren tegenwoordig worden bewaard.

Traditiegetrouw is ook Natuurmonumenten een aantal dagen aanwezig met activiteiten en informatie. Zij zijn er van 24 t/m 28 februari.

De activiteiten in de voorjaarsvakantie zijn er van zaterdag 21 februari t/m zondag 1 maart. In deze periode is het museum dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur, dus ook op de maandag.

Van dinsdag 24 februari t/m vrijdag 27 februari geldt de actie ‘Help pake en beppe de vakantie door’. Kinderen krijgen die dagen op vertoon van pake of beppe (of andere volwassene) gratis entree. De gratis entree is exclusief OnderWaterSafari (4+).

De voorjaarsvakantie wordt mede mogelijk gemaakt door Gemeente Leeuwarden.

Afbeelding
Grootse plannen voor Natuurmuseum Fryslân Natuur 6 uur geleden
Afbeelding
Geu Luik-Schalk nieuwe fractievoorzitter VVD Leeuwarden Politiek 9 uur geleden
De Fibula van Wijnaldum | Fries Museum, collectie Provincie Fryslân.
Fries Museum brengt Fibula van Wijnaldum terug naar vindplaats met gratis ‘dorpsfeestje’ Historie 12 uur geleden
Afbeelding
Aantal tweewielerdiefstallen in Leeuwarden daalt in eerste maanden van 2026 112-Nieuws 14 uur geleden
Afbeelding
Yoga brengt rust bij mensen met Parkinson Sport 16 uur geleden
De B-zijde van de single
Ricky’s Genot voor het eerst als fysieke vinyl single tijdens 20-jarig jubileum Cultuur 17 jun, 18:00
Afbeelding
Veenhoop Festival maakt zich op voor de 74e editie! Recreatie & Ontspanning 17 jun, 15:00
Eke en Karin
Vijf jaar Heerenhage: Van ambitieus bouwproject tot hechte woongemeenschap Wonen 17 jun, 12:00