Afbeelding

Jongeren eisen actie: petitie voor betaalbare woningen aangeboden aan wethouder

Politiek

LEEUWARDEN - De SP Jongeren Fryslân en ondertekenaars van een petitie voor meer betaalbare woningen in Leeuwarden, hebben woensdag 25 september handtekeningen aangeboden aan wethouder Hein de Haan in het stadhuis van Leeuwarden. 

Joeke de Graaf van SP Jongeren Fryslân: “Er is een groot tekort aan betaalbare woningen. Dit horen wij van veel jongeren die wij op straat spreken. Ondertussen staat het oude belastingkantoor aan de Tesselschadestraat al acht jaar leeg.” Na een actie in juni, waarbij de SP Jongeren een bouwbord voor het lege pand aan de Tesselschadestraat plaatsten, is er een handtekeningenactie gestart door de jongerenorganisatie van de Socialistische Partij om hier betaalbare woningen van te maken. Samen met jongeren die de oproep van de SP Jongeren steunen, zijn deze handtekeningen aangeboden aan de wethouder voor volkshuisvesting Hein de Haan. Toezeggingen wilde de wethouder echter niet doen. 

Jesse, een woningzoekende die bij de actie aanwezig was: “Ik ben al jaren op zoek naar een betaalbare woning. Het is heel jammer dat de wethouder niks concreets toe wil zeggen. Schijnbaar gaat de wethouder wonen niet over wonen.” Hein de Haan heeft de handtekeningen en de gouden ‘eerste steen’ in ontvangst genomen en heeft beloofd deze te overhandigen aan minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening Mona Keijzer. 

Afbeelding
Herinnering in Kleur - Expositie ter nagedachtenis aan Henk Span Cultuur 30 jul, 18:00
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Hope4Ukraine brengt 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne Verhalen uit de buurt 30 jul, 12:00
Afbeelding
Boer gewekt met brandweersirene om paard uit sloot te redden 112-Nieuws 30 jul, 10:00
Afbeelding
Starters index 2026: Leeuwarden nummer twee meest betaalbare stad Wonen 30 jul, 08:00
Afbeelding
Brandweer met meerdere eenheden in actie bij brand in Leeuwarden 112-Nieuws 29 jul, 16:02
Afbeelding
Cultuurexplosie ART Leeuwarden 22 augustus Cultuur 29 jul, 10:00
Afbeelding
Leeuwarden viert 150e verjaardag van Mata Hari met groots slotfeest in de Prinsentuin Recreatie & Ontspanning 28 jul, 15:00