Afbeelding

Gemeente Leeuwarden vraagt aandacht voor het drinken van kraanwater

Gezondheid

LEEUWARDEN - Vandaag is het Nationale Kraanwaterdag: een dag waarop extra aandacht wordt gevraagd voor het drinken van kraanwater. Kraanwater is gezond, duurzaam en goedkoop. In Leeuwarden staat het drinken van (kraan)water vandaag centraal bij de start van programma Sociaal Vitaal en het voetbaltoernooi op het Cruyff Court.

Water voor jong én oud

In Wijkcentrum Aldlân ging vanochtend het programma Sociaal Vitaal van start. Dit is een programma van 30 weken met beweeglessen speciaal voor senioren. Onder begeleiding van beweegcoaches werken deelnemers aan hun fysieke en mentale vitaliteit, met aandacht voor gezonde voeding, verantwoord bewegen én het drinken van kraanwater. Wethouder Gijs Jacobse was aanwezig bij de aftrap. Ook voor de jeugd was er vandaag volop aandacht voor kraanwater. Tijdens het voetbaltoernooi op het Cruyff Court deelde JOGG Leeuwarden bidons uit aan jongeren. Zo worden zij gestimuleerd om vaker water te drinken in plaats van suikerhoudende dranken.

Kraanwater en een gezonde leefstijl

De aandacht voor kraanwater sluit naadloos aan bij de Nationale Sportweek, waarin Leeuwarden dit jaar host city is. Gedurende deze week – van 19 t/m 28 september – zetten de gemeente Leeuwarden, bv SPORT en lokale sportverenigingen zich in om inwoners te laten kennismaken met sport en beweging, waarbij plezier voorop staat. Het drinken van kraanwater past perfect binnen dit thema: het ondersteunt een gezonde leefstijl en is een verantwoorde keuze voor iedereen die actief bezig is met zijn gezondheid.

Waarom kraanwater?

Kraanwater is een goede dorstlesser. Het bevat geen suiker, kleurstoffen of calorieën. Dat is goed voor je tanden en je gezondheid. Water helpt ook om afvalstoffen uit je lichaam te halen, je lichaamstemperatuur goed te houden en je gewrichten soepel te houden. Daarnaast is water goed voor je concentratie en je stofwisseling.

Gratis watertappunten in gemeente Leeuwarden

Verder is kraanwater altijd binnen bereik. In de gemeente hebben we meerdere gratis watertappunten. Zo kun je tijdens het buitenspelen, bewegen of wandelen makkelijk je fles vullen en je dorst lessen. Met deze watertappunten én de aandacht voor Nationale Kraanwaterdag helpt de gemeente Leeuwarden mee aan een gezonde leefstijl voor jong en oud.

Afbeelding
ANBO-PCOB helpt Leeuwarders op weg met Leefcirkels Educatie 4 uur geleden
Afbeelding
Stadsklooster Leeuwarden geeft eeuwenoude plek hernieuwde betekenis voor de stad Evenement 6 uur geleden
Afbeelding
Route Wad een Kunst, kunstenaars tonen liefde voor het Wad Cultuur 8 uur geleden
Marije de Lange, Henk van der Veer, Gabrielle Terpstra, Martsje de Jong, Gerard de Jong en Johan Veenstra.
Feestlike oanbieding en optredens Kadoboek ‘Seis Ses Zesse Ses’ Fryske Boekewike Cultuur 22 uur geleden
Afbeelding
Eerste paal van nieuwe Peakz Padel Club Leeuwarden in de grond Sport gisteren
Afbeelding
De Kanselarij en Huis Van Eysinga in Leeuwarden openen hun deuren voor cultureel festival Hendricks Karavaan Cultuur 27 aug, 11:44
Afbeelding
Friese voedselbossen openen op 5 september hun poorten Natuur 27 aug, 10:00
Afbeelding
Grote brand in leegstaand monumentaal pand Jelsum 112-Nieuws 27 aug, 09:01