Afbeelding

Lezingenmiddag tijdens Internationale Dag van de Slaap

Gezondheid

LEEUWARDEN - Vrijdag 14 maart is de Internationale Dag van de Slaap oftewel World Sleep Day. Tijdens deze dag is er volop aandacht voor het belang van een goede nachtrust. Voldoende slapen is belangrijk voor je gezondheid en welzijn. Helaas komt dit steeds meer onder druk te staan. Eén op de drie mensen heeft geregeld last van slaapproblemen. Reden voor Natuurmuseum Fryslân en Frisius MC om een lezingenmiddag te organiseren rond het thema: slaap bij mens en dier.

Vanuit Frisius MC wordt een lezing verzorgd door Carola van Amerongen, neuroloog en somnoloog. Zij vertelt over slaap bij mensen; wat is er nodig om goed te slapen, welke invloed heeft lifestyle en welke slaapproblemen komt zij tegen in de praktijk, met name ook bij jongeren?

Dennis Voeten, conservator van Natuurmuseum Fryslân houdt een lezing met als titel ‘Slapen als een otter’, over slaap bij dieren. Daar valt veel interessants over te ontdekken. Prooidieren moeten altijd alert zijn en doen korte hazenslaapjes, roofdieren kunnen het zich veroorloven om diep in slaap te raken. Verschillende dieren slapen zelfs een groot deel van de wintermaanden. Dennis Voeten vertelt waarom dieren slapen en hoe ze dat doen. Ook geeft hij antwoord op de vraag: hebben dieren ook dromen?

Tussen de lezingen door is er een intermezzo door ‘Uit de Hoge Hoed’. Deze improvisatiegroep uit Leeuwarden zal het thema slaap op geheel eigen manier aan de orde stellen.

De lezingenmiddag wordt mede mogelijk gemaakt door zorgverzekeraar De Friesland. Zij hebben een vitaliteitsprogramma Samen Fitter. In de app van Samen Fitter kun je actief aan de slag met het aanleren van goede slaapgewoontes.

De lezingenmiddag vindt plaats op vrijdag 14 maart van 15.00 uur tot 17.00 uur in het Auditorium van Frisius MC in Leeuwarden (Henri Dunantweg 2). Inloop is vanaf 14.30 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden en aanmelden gaat via aanmelden@natuurmuseumfryslan.nl o.v.v. lezing 14 maart.

De lezingenmiddag is onderdeel van het programma rond Wakker worden!, een tentoonstelling in Natuurmuseum Fryslân over slapen, snurken en scrollen (te zien tot en met 28 september 2025).

Afbeelding
Herinnering in Kleur - Expositie ter nagedachtenis aan Henk Span Cultuur 30 jul, 18:00
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Hope4Ukraine brengt 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne Verhalen uit de buurt 30 jul, 12:00
Afbeelding
Boer gewekt met brandweersirene om paard uit sloot te redden 112-Nieuws 30 jul, 10:00
Afbeelding
Starters index 2026: Leeuwarden nummer twee meest betaalbare stad Wonen 30 jul, 08:00
Afbeelding
Brandweer met meerdere eenheden in actie bij brand in Leeuwarden 112-Nieuws 29 jul, 16:02
Afbeelding
Cultuurexplosie ART Leeuwarden 22 augustus Cultuur 29 jul, 10:00
Afbeelding
Leeuwarden viert 150e verjaardag van Mata Hari met groots slotfeest in de Prinsentuin Recreatie & Ontspanning 28 jul, 15:00