Veel ondernemers moeten hun voorlopige aanslag checken
Veel ondernemers moeten hun voorlopige aanslag checken Foto: BelastingdienstNormaal

Ruim 16.000 Friese ondernemers ontvangen voorlopige aanslag

Financieel

Ruim 16.000 ondernemers uit Friesland ontvangen voorlopige aanslag van de Belastingdienst. Aan de hand van de voorlopige aanslag 2021 kunt u uw gegevens controleren en aanpassen als dat nodig is. Bijvoorbeeld omdat uw verwachte inkomen over 2021 te hoog of te laag is ingeschat. Het is belangrijk de voorlopige aanslag 2021 goed te controleren en de gegevens te wijzigen als er iets niet klopt. Zo voorkomt u dat u maandelijks te veel of te weinig betaalt en achteraf moet bijbetalen of terugkrijgt.

Door de coronacrisis was 2020 een bijzonder jaar, ook voor Friese ondernemers. Ook nu kunt u nog met de gevolgen te maken hebben of krijgen. Mogelijk is uw omzet gedaald, of verwacht u juist meer omzet te maken door meer producten te verkopen of diensten te leveren. Al dit soort veranderingen hebben gevolgen voor uw inkomen en de belasting die u als ondernemer moet betalen.

“Vanaf deze week kunnen ondernemers hun voorlopige aanslag over 2021 ontvangen. In Friesland ontvangen meer dan 16.000 ondernemers een voorlopige aanslag van de Belastingdienst”, zegt Ferry Hoogerheijde, startersvoorlichter bij de Belastingdienst. “In de voorlopige aanslag staat wat de Belastingdienst inschat dat uw onderneming komend jaar aan belasting gaat betalen. Dit is een schatting op basis van gegevens uit uw belastingaangifte of voorlopige aanslag van vorig jaar. Het is belangrijk de gegevens goed te controleren en indien nodig aan te passen. Zo voorkomt u dat u na het doen van de aangifte inkomstenbelasting 2021 veel bij of terug moet betalen. U kunt uw voorlopige aanslag over 2021 op ieder moment wijzigen. Klopt de voorlopige aanslag, dan hoeft u niets te wijzigen.”

Heeft u geen voorlopige aanslag ontvangen maar wilt u daar wel gebruik van maken? Of wilt u een voorlopige aanslag wijzigen? U kunt u voorlopige aanslag over 2021 op ieder moment aanvragen of wijzigen op mijn.belastingdienst.nl.

Meer informatie over de voorlopige aanslag? Check belastingdienst.nl/voorlopige_aanslag

En kijk voor meer informatie over de coronamaatregelen van de Belastingdienst op belastingdienst.nl/corona

Afbeelding
Nog altijd 35,5% vooroorlogse woningen in Friesland slecht geïsoleerd Duurzaamheid 3 uur geleden
Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 17 uur geleden
Afbeelding
Succesvolle actiedag levert een fantastisch bedrag op voor MAF Educatie 20 uur geleden
Afbeelding
Tryater haalt applaus van herkenning bij De oare kant Cultuur 23 uur geleden
Afbeelding
Doppio viert de start van de zomer met gratis ijskoffie Culinair gisteren
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 19 jun, 08:00
Afbeelding
Grootse plannen voor Natuurmuseum Fryslân Natuur 18 jun, 18:00
Afbeelding
Geu Luik-Schalk nieuwe fractievoorzitter VVD Leeuwarden Politiek 18 jun, 15:00