Nederland harderwijk 21 november 2024.
Wolkentheater
Foto: Jan Boeve
Nederland harderwijk 21 november 2024. Wolkentheater Foto: Jan Boeve Foto: Jan Boeve

Sinterklaas brengt licht en vreugde naar kinderen in AZC’s

Evenement

LEEUWARDEN – Vanaf 17 november reist Sinterklaas samen met het WOLKENTHEATER langs asielzoekerscentra (AZC’s) door heel Nederland met de betoverende voorstelling “Sinterklaas en de Wonderbakker”. In deze magische theatervoorstelling beleven kinderen die veel hebben meegemaakt een moment van pure vreugde, verwondering en saamhorigheid.

Sinterklaas als brug naar Nederlandse tradities

Vluchtelingenkinderen in de Nederlandse AZC’s kennen Sinterklaas vaak al van school, het Sinterklaasjournaal of van hun speelkameraadjes. Voor hen is de goedheiligman een symbool van welkom en integratie. In de interactieve voorstelling van het WOLKENTHEATER draait alles om samen beleven: de kinderen kunnen meespelen, lachen en ontdekken dat bij Sinterklaas iedereen meetelt. Zo wordt het feest niet alleen een kennismaking met Nederlandse tradities, maar vooral een viering van verbinding en menselijkheid.

Een kinderglimlach is het mooiste geschenk

Het WOLKENTHEATER werd in 1993 opgericht door Adrijan Siniša Rakic, zelf een voormalig vluchteling uit voormalig Joegoslavië. Sindsdien zet de stichting zich onvermoeibaar in om kinderen met een traumatisch verleden een moment van zorgeloosheid en hoop te bieden. Rakic vertelt: “Met het Wolkentheater brengen we vrolijkheid in het leven van kinderen op AZC’s. Het zien van lachende gezichtjes is voor ons het grootste compliment dat we kunnen krijgen. Samen verlichten we hun wereld met een beetje magie, warmte en hoop.”

Locaties en data

In de provincie Friesland is het WOLKENTHEATER te zien en te beleven op de volgende locaties en data:

AZC Burgum - dinsdag 2 december om 16.00 uur
AZC Drachten - dinsdag 2 december om 19.30 uur
AZC Leeuwarden - woensdag 3 december om 16.00 uur
AZC Sint Annaparochie - woensdag 3 december om 19.30 uur

Steun het WOLKENTHEATER

Wie dit bijzondere project wil steunen en zo bijdraagt aan nog meer stralende kindergezichten, kan terecht op www.wolkentheater.nl.


Foto: Jan Boeve 

Afbeelding
Column Melissa: Ik mis mijn ouders, maar niet op dezelfde manier Column 16 minuten geleden
Afbeelding
Vrijheid, vertrouwen en vakmanschap: De shows tijdens Paard & Erfgoed blijven je verbazen! Evenement 3 uur geleden
Afbeelding
Een emotie hoeft niet langer te duren dan 90 seconden Column 5 uur geleden
Julia tijdens LOOP Leeuwarden in 2025.
Hardlopen geeft Julia houvast in moeilijke periodes Sport 7 uur geleden
Afbeelding
Friesland goed vertegenwoordigd bij Popronde 2026 Cultuur 22 uur geleden
Afbeelding
Open Dag – 25 jaar HCL Historie gisteren
Afbeelding
Verwachting mei: buien en mogelijk vrij warm Algemeen 7 mei, 10:00
Het Keatslab bij KC Goutum was een groot succes.
KC Goutum blaast jeugdafdeling nieuw leven in Sport 7 mei, 08:00