Afbeelding
Foto: Unsplash.com

Visles op OBS Wynwizer Leeuwarden

Educatie

LEEUWARDEN - Op 16-06-2025 komt VISmeester Magda Nelen van hengelsportvereniging HSV Leeuwarden op bezoek bij OBS Wynwizer in Leeuwarden voor een visles. Eerst krijgen de leerlingen een biologieles over vis en water, waarna ze aan de waterkant zelf kunnen ervaren hoe leuk het sportvissen is.

Tijdens de visles krijgen de leerlingen een inkijkje in het huis van de vis. Deze wereld onder water is praktisch onzichtbaar en juist daarom zo fascinerend. Ook leren de kinderen de basis van het sportvissen en hoe je zorgvuldig omgaat met een gevangen vis – bijvoorbeeld dat je hem met natte handen moet vastpakken, zodat de slijmlaag niet beschadigt.

VISEXCURSIE

Na de theorieles gaat de visles ’s middags verder aan de waterkant van een viswater vlakbij de school. Daar kunnen de kinderen in de praktijk ervaren dat vissen een leuke en spannende buitenactiviteit is. Ervaren sportvissers van de vereniging staan klaar om de kinderen te begeleiden zodat ze op een goede manier leren vissen. Na afloop wordt samen met de kinderen bekeken welke vissoorten er zijn gevangen. Bij sommige vislessen zijn dat er wel vijf of meer! 

15.000 SCHOOLKINDEREN

Niet alleen leerlingen zijn steevast enthousiast over de vislessen. Juffen en meesters zijn ook vol lof over de gratis service die Sportvisserij Nederland samen met de hengelsportfederaties en -verenigingen aanbiedt. In het afgelopen jaar zijn maar liefst 650 vislessen gegeven, waarmee 15.000 kinderen zijn bereikt. Na een visles hebben kinderen meer oog gekregen voor de natuur in hun eigen woonomgeving en ervaren hoe rustgevend het vissen kan zijn. Vissende kinderen gaan vaker naar buiten dan hun niet-vissende leeftijdsgenoten, wat gezond is voor hun lichamelijke en geestelijke ontwikkeling. 

Afbeelding
Streamborn brengt de Twitch-muziekgemeenschap naar De Neushoorn in Leeuwarden Cultuur 23 jul, 18:00
Afbeelding
Vlieg in de auto brengt vroegtijdig einde aan vakantie, caravan verwoest na ongeval 112-Nieuws 23 jul, 16:15
Afbeelding
Een behouden vaart: Friesland koploper in veilig vrijen Zorg & Welzijn 23 jul, 12:00
Afbeelding
Zo help je insecten de warmte door Natuur 23 jul, 08:00
Afbeelding
Succesvolle Echo’s van Mata Hari verlengd tot en met 22 augustus Recreatie & Ontspanning 22 jul, 12:00
Kampeerders zijn niet van suiker, maar de hele tijd regen is ook geen pretje.
Veelvoorkomende noodgevallen op de camping Recreatie & Ontspanning 22 jul, 08:00
Afbeelding
NHL Stenden-alumna ontwikkelt therapie voor queer jongeren met negatief zelfbeeld Educatie 21 jul, 17:00
Afbeelding
Hier kun je zwemmen met je trouwe viervoeter Recreatie & Ontspanning 21 jul, 08:00