Afbeelding
Foto: Unsplash

Impact maken voor water

Duurzaamheid

LEEUWARDEN– Fryslân is dé koploper in de circulaire economie. Dat wordt gevierd in dit circulaire jaar. Tegelijkertijd wordt de versnelling ingezet. Want er ligt nog een grote opgave; ook op het gebied van water. De druk op beschikbaar drinkwater neemt toe en drinkwaterschaarste is hierbij een risico.

In een circulaire economie draait alles om het behouden van de waarde van water en de andere grondstoffen die het bevat. Dat vraagt om minder drinkwaterverbruik en het beschermen van onze ecosystemen tegen vervuiling. De druk op beschikbaar drinkwater neemt toe en dreigende schaarste maakt bewust gebruik en hergebruik urgenter dan ooit.

Elke maand is er een Iepen Hus waarbij meerdere organisaties de deuren openzetten. Op dinsdagmiddag 3 juni is er een Iepen Hus Water bij Firda bij het Kooi Stadion in Leeuwarden. Deze middag staat volledig in het teken van water. Dé bron van al het leven én een van de meest kostbare grondstoffen in onze economie.

Tijdens deze middag gaat het over het verminderen van waterverbruik, waarom die opgave cruciaal is voor de toekomst en hoe jij hieraan kunt bijdragen. Het Iepen Hus Water wordt georganiseerd door verschillende partijen die betrokken zijn bij de wateropgave zoals Vitens, Wetterskip Fryslân, Hydraloop, Heijmans, provinsje Fryslân en Vereniging Circulair Friesland.

Kijk voor het hele programma op www.madecirculairinfryslan.frl.

Afbeelding
Platina huwelijksjubileum voor echtpaar Kijlstra uit Leeuwarden Persoonlijke verhalen 13 uur geleden
Afbeelding
Kind aan Huis Humanitas zoekt steungezinnen Recreatie & Ontspanning 18 uur geleden
Afbeelding
Herinnering in Kleur - Expositie ter nagedachtenis aan Henk Span Cultuur 30 jul, 18:00
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Hope4Ukraine brengt 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne Verhalen uit de buurt 30 jul, 12:00
Afbeelding
Boer gewekt met brandweersirene om paard uit sloot te redden 112-Nieuws 30 jul, 10:00
Afbeelding
Starters index 2026: Leeuwarden nummer twee meest betaalbare stad Wonen 30 jul, 08:00
Afbeelding
Brandweer met meerdere eenheden in actie bij brand in Leeuwarden 112-Nieuws 29 jul, 16:02