Afbeelding
Foto: Niels Knelis

Tryater pakt uit rondom kerstvoorstelling

Cultuur

LEEUWARDEN - De jeugdvoorstelling Anwar en de wolf speelt in de kerstvakantie in de eigen theaterzaal van het Leeuwarder gezelschap Tryater, dat dit theaterseizoen zijn zestigste verjaardag viert. De voorstelling, eerder al een groot succes op scholen, speelt deze reeks openbaar en voor de hele familie. Om Anwar en de wolf heen pakt Tryater uit met een internationaal randprogramma met onder meer muziek en eten, in sprookjesachtige sferen. Hiervoor worden bijzondere samenwerkingen aangegaan. 

De openbare uitvoering van Anwar en de wolf is onderdeel van het jubileumseizoen 2025-2026, waarin Tryater op verschillende manieren zijn zestigjarig bestaan viert met oud en nieuw publiek. Binnen het programma Tryater Rûnom is er uitgebreide randprogrammering bij de magische voorstelling over vluchteling Anwar die op zijn reis door Europa een wolf ontmoet, die van 20 tot en met 30 december bij Tryater te zien is. De kaartverkoop is al van start.

Rûnom Anwar

Voor de gelegenheid tovert vormgever Anne Brouwer de foyer om tot een internationaal en mystiek geheel en wordt het publiek door onder meer muziek, de wereldkeuken en theeceremonies door mensen uit diverse culturen ontvangen. Voor de liefhebber zijn er daarnaast workshops animeren, gekoppeld aan de voorstelling zelf waarvoor het visuele aspect belangrijk is.

De voorstelling, ’s middags of ’s avonds te beleven, wordt elke dag anders omlijst. Iedere dag zijn er proeverijen van diverse culturen; op enkele data is er een meer uitgebreid diner uit bijvoorbeeld de Syrische of Surinaamse keuken. Afwisselend zijn er koffie- en theeceremonies en treden steeds andere livemuzikanten aan. De Iraanse zangeres Arezo uit Leeuwarden is een van hen. Gastheren en -vrouwen zijn veelal nieuwkomers in Fryslân. Tryater Rûnom werkt hiervoor samen met onder meer Sedrana en COA. Op de website verschijnt binnenkort een blokkenschema zodat de liefhebber een favoriete voorstellingsdatum kan kiezen. Alleen de voorstelling zien kan uiteraard ook. 

Alle leeftijden bewogen

Anwar en de wolf, geschreven door Herman van de Wijdeven en geregisseerd door Tamara Schoppert, speelde begin 2025 een snel uitverkochte tournee langs Friese scholen en maakte al een openbare uitstap in Het Nationale Theater in Den Haag, steeds met een geïntrigeerd publiek tot gevolg. Artistiek leider Tatiana Pratley: ‘We seagen by de repetysjes al dat ek folwoeksenen yn ‘e ban fan it magyske ferhaal rekken en dat it ûnderwerp alle leeftiden beweecht. We besleaten al gau dat ús jubileumjier in iepenbiere útfiering fertsjinnet. In skitterjend dekôr, in boartlike foarm mei muzyk, animaasje en spul en in modern mearke as metafoar foar de wrâld fan hjoed: alle yngrediïnten om sjen te litten wêr’t Tryater op syn sechtichste foar stiet. En dat troch alle generaasjes en kultueren en mei safolle barren deromhinne te belibjen: in hiel moaie ôfsluting fan in bysûnder 2025 foar ús.’

Afbeelding
Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum Historie 21 uur geleden
Afbeelding
Ontdek Europa van dichtbij tijdens Europadag in Leeuwarden Evenement gisteren
Afbeelding
Van 4 tot en met 16 mei broekenactie bij Oosterhoff Mode Verhalen uit de buurt 4 mei, 12:00
Afbeelding
Tryater start kaartverkoop Fierder nei it noarden Evenement 1 mei, 15:00
Afbeelding
Huldiging SC Cambuur, een feest voor iedereen Sport 1 mei, 10:00
Afbeelding
In Leeuwarden werden begin dit jaar 6 meer voertuigen gestolen 112-Nieuws 30 apr, 12:00
Afbeelding
Cultuurfeest Art Vijversburg met kunst, muziek en volop liefde. Cultuur 29 apr, 18:00
Afbeelding
Modeshow in kringloopwinkel Nochris 2.0 brengt 5 jaar duurzaamheid en creativiteit tot leven Duurzaamheid 28 apr, 15:00