Afbeelding

Sybrand Buma leest voor tijdens Nationale Voorleeslunch in Leeuwarden

Cultuur

LEEUWARDEN – Burgemeester Sybrand Buma heeft vanochtend in Odensehuis Gerard Smit het Nationale Voorleeslunchverhaal van Nelleke Noordervliet voorgelezen. Daarmee sloot hij aan bij de honderden voorleessessies die vandaag door heel Nederland plaatsvonden in het kader van de dertiende Nationale Voorleeslunch.

De feestelijke aftrap vond plaats bij Omroep MAX, waar Nelleke Noordervliet zelf haar verhaal De Onderhuurder voorlas. Verspreid door het land genoten ouderen van het Voorleeslunchverhaal, voorgelezen door familieleden, scholieren, vrijwilligers, wethouders, bibliotheekmedewerkers en lokale bekendheden. Ook prominente Nederlanders, onder wie Jan Slagter, Gerda Havertong, Francis van Broekhoven, Duco Bauwens en Noordervliet zelf, namen deel aan de actie – vaak in zorginstellingen en bibliotheken.

De Nationale Voorleeslunch onderstreept hoe waardevol samen lezen is: het verbindt generaties, brengt plezier en helpt eenzaamheid onder ouderen te verminderen.

Over de Nationale Voorleeslunch

De Nationale Voorleeslunch is een initiatief van Stichting Culturele Apotheek en Omroep MAX. Samen laten zij zien hoe verhalen kunnen bijdragen aan ontmoeting, verbinding en welzijn.

De Culturele Apotheek

Stichting Culturele Apotheek zet de kracht van literatuur in voor ontmoeting, verbinding en welzijn. Met laagdrempelige leesactiviteiten zoals samenleesgroepen brengt zij mensen bij elkaar in bibliotheken, buurthuizen, zorginstellingen en Odensehuizen door het hele land. Mensen lezen er samen hardop romanfragmenten, verhalen en gedichten die uitnodigen tot waardevolle gesprekken en zorgen voor leesplezier en herkenning. Inmiddels zijn er ruim honderd samenleesgroepen actief en dat aantal groeit nog steeds. Met de Nationale Voorleeslunch sluiten Stichting Culturele Apotheek en Omroep MAX aan bij hun gezamenlijke missie: verhalen inzetten om mensen dichter bij elkaar te brengen.

Afbeelding
NHL Stenden-alumna ontwikkelt therapie voor queer jongeren met negatief zelfbeeld Educatie 9 uur geleden
Afbeelding
Hier kun je zwemmen met je trouwe viervoeter Recreatie & Ontspanning 18 uur geleden
Afbeelding
Opera Spanga presenteert Der Rosenkavalier (12+) Cultuur 20 jul, 08:00
Afbeelding
Als chef en presentator de wereld over: Chef Tiemen wil laten zien dat eten verbindt Culinair 19 jul, 12:00
Afbeelding
Het Kazemattenmuseum Historie 18 jul, 12:00
Afbeelding
Column Ed van Dijk: SUPER “COOL” Column 18 jul, 08:00
Keimpe in Zweden.
Keimpe Roedema exposeert met abstracte fotografie Cultuur 17 jul, 15:00
Afbeelding
Vijf leestips waarvan de verfilmingen binnenkort verschijnen Recreatie & Ontspanning 17 jul, 08:00