Afbeelding
Foto: Lucas Kemper

Tryater blikt terug op succesvol 59ste jaar

Cultuur

LEEUWARDEN - Fries theatergezelschap Tryater rondt 2024 af met de laatste voorstellingsreeks Bingo! in Fryslân, Drenthe en Groningen én met een tevreden gevoel over het afgelopen jaar. Succesvolle voorstellingen, enthousiast publiek, lovende reacties vanuit het Rijk en een gezonde blik op de toekomst geven de feestdagen voor Tryater een extra gloed.

Successen in en achter de coulissen

Met bejubelde voorstellingen vals het Fanfare-drieluik en Sâlt, de door het land reizende installatie Snackgelok en door heel Nederland geadopteerde jeugvoorstellingen als Groeigraach en De eik was hier liet Tryater zich van zijn beste artistieke kant zien. Daarnaast kwam een lovende reactie vanuit het Rijk op het beleidsplan voor de komende jaren en daarmee een voortzetting binnen de landelijke Basisinfrastructuur. Na de zomer werd nog eens duidelijk hoe sterk de achterban van het gezelschap is, want de crowdfunding van het in 2025 te verschijnen jubileumboek leverde een fantastisch bedrag en nog mooiere reacties op. Dit alles maakt dat Tryater met positieve zin het jubileumjaar – volgend jaar wordt de organisatie zestig – ingaat.

‘Waarmte fan ús publyk’

Artistiek leider Tatiana Pratley: ‘It jier waard al posityf ynset troch it sukses fan diel 1 fan it Fanfare-trijelûk, dat dit jier twa ferfolgen krije soe. Alle foarstellings krigen prachtresinsjes, rûnen goed en smieten moaie publyskreaksjes op. Sa wie it ek mei Sâlt, de foarstelling dy’t we earder op Oerol brochten en no op de fêste wâl, omdat der safolle fraach nei wie. Bingo! krektlyk; earder stie dat yn wykhuzen yn Fryslân, no in werhelling yn de trije noardlike provinsjes, omdat it blykber oan in grut ferlet foldocht. Dat oare uteringen fan ús de provinsjegrinzen ek sa bot oer giene, wie likegoed geweldich. It moaiste is de waarmte fan ús publyk: dat jout ús alle moed dat we der yn 2025 in prachtich feestjier fan meitsje.’

Vooruitblik 2025

Het jubileumjaar zal op uiteenlopende manieren gevierd worden. Onder meer met een bijzondere voorstelling en een jubileumboek in september. In de eerste helft van het jaar zet Tryater in op jeugdvoorstelling Anwar en de wolf en het stuk Foekje, dat verschillende perspectieven biedt op het verhaal van hardlooplegende Foekje Dillema en speelt in Friese gymzalen, ook tijdens Oerol 2025.

Kijk voor meer informatie over het programma op www.tryater.nl

Afbeelding
Platina huwelijksjubileum voor echtpaar Kijlstra uit Leeuwarden Persoonlijke verhalen 16 uur geleden
Afbeelding
Kind aan Huis Humanitas zoekt steungezinnen Recreatie & Ontspanning 21 uur geleden
Afbeelding
Herinnering in Kleur - Expositie ter nagedachtenis aan Henk Span Cultuur 30 jul, 18:00
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Hope4Ukraine brengt 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne Verhalen uit de buurt 30 jul, 12:00
Afbeelding
Boer gewekt met brandweersirene om paard uit sloot te redden 112-Nieuws 30 jul, 10:00
Afbeelding
Starters index 2026: Leeuwarden nummer twee meest betaalbare stad Wonen 30 jul, 08:00
Afbeelding
Brandweer met meerdere eenheden in actie bij brand in Leeuwarden 112-Nieuws 29 jul, 16:02