Afbeelding

Lennaert Nijgh - Feest der Herkenning te zien in Theater De Koornbeurs

Cultuur

FRANEKER - Opnieuw komen Josee Koning en Jim de Groot naar het theater met een eerbetoon aan de liedteksten van Lennaert Nijgh. (1945 – 2002)

De teksten voor de onvergetelijke liederen van Boudewijn de Groot, Rob de Nijs e.a. van schrijver Nijgh, naar wie ook een prijs vernoemd is die jaarlijks wordt uitgereikt aan de beste tekstdichter in Nederland, maken nog altijd indruk.

Koning én de Groot hebben Nijgh beide van dichtbij meegemaakt; respectievelijk als ‘vrouw van’ en ‘zoon van’.

Eerder maakten ze al twee voorstellingen over het werk en leven van Lennaert: Tip van de Sluier (2018) en Testament (2020-‘21) en iedere keer weer met persoonlijke verhalen en herinneringen aan Nijgh.

Om het drieluik te voltooien brengen zij, in een kleine bezetting, het beste samen in het ultieme Feest der Herkenning, Lennaert Nijghs grootste hits. In Friesland nog te zien in Theater ‘De Koornbeurs’ te Franeker op 14 april.

Zang: Josee Koning
Zang en gitaar: Jim de Groot
Toetsen: Hans Vroomans, Marcus Olgers
Gitaar: Ed Verhoeff

FACEBOOK

Afbeelding
Kruispunt Merodestraat - Willem Lodewijkstraat 6 weken afgesloten voor doorgaand verkeer Verhalen uit de buurt 2 uur geleden
Afbeelding
Platina huwelijksjubileum voor echtpaar Kijlstra uit Leeuwarden Persoonlijke verhalen gisteren
Afbeelding
Kind aan Huis Humanitas zoekt steungezinnen Recreatie & Ontspanning 3 aug, 12:00
Afbeelding
Herinnering in Kleur - Expositie ter nagedachtenis aan Henk Span Cultuur 30 jul, 18:00
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Hope4Ukraine brengt 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne Verhalen uit de buurt 30 jul, 12:00
Afbeelding
Boer gewekt met brandweersirene om paard uit sloot te redden 112-Nieuws 30 jul, 10:00
Afbeelding
Starters index 2026: Leeuwarden nummer twee meest betaalbare stad Wonen 30 jul, 08:00