Kom 'Los' uit dat wat je belemmert, schrijf een tekst van 750 tot duizend woorden en win een prijs!
Kom 'Los' uit dat wat je belemmert, schrijf een tekst van 750 tot duizend woorden en win een prijs! Foto: Johan Vogelzang

Schrijf corona van je af in Fries of Liwwadders, kom ‘Los’!

Cultuur

FRIESLAND - Schrijf corona van je af, schrijf iets anders van je af, leef je uit in een kort verhaal van minimaal 750 woorden en maximaal duizend. Het thema is ‘Los’. De winnaar van deze verhalenwedstrijd krijgt een boekenpakket, het verhaal wordt gepubliceerd en je mag je winnende verhaal voordragen tijdens het BoekenfeestBoek in Paviljoen MeM te Buitenpost.

Stichting Boeken fan Fryslân (BFF) schrijft deze verhalenwedstrijd uit in het kader van het BoekfeestBoek, dat op vrijdag 10 september in Paviljoen MeM in Buitenpost wordt gehouden.

In de Friese taal, Liwwadders of één van de streektalen

Iedereen wordt van harte uitgenodigd om een kort verhaal van 750 tot 1000 woorden te schrijven. In het Fries, Liwwadders of één van de Friese streektalen. Het thema voor het feest en daarom ook voor het verhaal is ‘LOS’ in de breedste zin van het woord. BFF schrijft: “Wij kunnen weer los, je kunt ‘los komen’ uit detentie, je kunt je los maken of voelen, noem maar op!”

Winnaar wordt op het boekenfeest bekend gemaakt

De winnaar wordt op het feest zelf bekend gemaakt en hij/zij mag dan zijn of haar verhaal voordragen voor het publiek. Dat betekent dus meteen een live-optreden met andere Friese schrijvers die die avond een voordracht verzorgen, zoals Hylke Speerstra, Hein Jaap Hilarides, Greet Andringa, Aant Jelle Soepboer en Elmar Kuiper. Daarnaast ontvangt de winnaar een boekenpakket en wordt het winnende verhaal gepubliceerd. 

Deadline is zaterdag 28 augustus

Bijdragen kunnen tot en met zaterdag 28 augustus worden ingezonden via ynfo@boekenfanfryslan.frl en moeten zijn voorzien van naam en contactgegevens.

Afbeelding
Column Melissa: Ik mis mijn ouders, maar niet op dezelfde manier Column 11 uur geleden
Afbeelding
Vrijheid, vertrouwen en vakmanschap: De shows tijdens Paard & Erfgoed blijven je verbazen! Evenement 14 uur geleden
Afbeelding
Een emotie hoeft niet langer te duren dan 90 seconden Column 16 uur geleden
Julia tijdens LOOP Leeuwarden in 2025.
Hardlopen geeft Julia houvast in moeilijke periodes Sport 18 uur geleden
Afbeelding
Friesland goed vertegenwoordigd bij Popronde 2026 Cultuur 7 mei, 17:00
Afbeelding
Open Dag – 25 jaar HCL Historie 7 mei, 15:00
Afbeelding
Verwachting mei: buien en mogelijk vrij warm Algemeen 7 mei, 10:00
Het Keatslab bij KC Goutum was een groot succes.
KC Goutum blaast jeugdafdeling nieuw leven in Sport 7 mei, 08:00