Afbeelding

Lekker voor de BBQ: Picahna met chimichurri van Slagerij Schreiber

Culinair

Ingrediënten picanha

- 1 kg picanha (staartstuk)
- 50 g grof zeezout

Ingrediënten chimichurri

- 1 bosje platte peterselie
- Half bosje koriander
- 4 el citroensap
- 2 rode pepers
- 1 rode ui, gesnipperd
- 2 teentjes knoflook, fijngehakt
- 2 takjes verse tijm
- 4 el rodewijnazijn
- 100 ml olijfolie
- Peper en zout

Bereiding picanha:

Haal de picanha minimaal een uur voor bereiding uit de koeling en steek de barbecue aan voor indirecte garing of verwarm de oven voor op 100 graden.

Snijd de vetkant van het vlees kruiselings in en wrijf het vlees in met grof zeezout. Leg de picanha op de indirecte zone van de BBQ of in een schaal in de oven en laat het vlees garen tot een kerntemperatuur van 40 graden.

Verplaats het vlees naar de directe zone (het rooster direct boven de warmtebron) of verhit de oven tot 170 graden en grill het vlees tot een kerntemperatuur van 48 graden en de vetrand lekker knapperig is.

Haal de picanha van de BBQ of uit de oven en laat het vlees 10 minuten rusten voordat je het gaat snijden. Let op: snijd het vlees tegen de draad in. Vraag de Keurslager om er een inkerving in te zetten van welke kant er gesneden moet worden.

Bereiding chimichurri

Doe alle ingrediënten in een beker en mix alles grof met een staafmixer. Voeg wat olijfolie toe als het te droog is. Laat de chimichurri minimaal een half uur staan zodat de ingrediënten goed kunnen intrekken.

Namens Slagerij Schreiber, eet smakelijk!

Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 10 uur geleden
Afbeelding
Succesvolle actiedag levert een fantastisch bedrag op voor MAF Educatie 13 uur geleden
Afbeelding
Tryater haalt applaus van herkenning bij De oare kant Cultuur 16 uur geleden
Afbeelding
Doppio viert de start van de zomer met gratis ijskoffie Culinair 18 uur geleden
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 20 uur geleden
Afbeelding
Grootse plannen voor Natuurmuseum Fryslân Natuur 18 jun, 18:00
Afbeelding
Geu Luik-Schalk nieuwe fractievoorzitter VVD Leeuwarden Politiek 18 jun, 15:00
De Fibula van Wijnaldum | Fries Museum, collectie Provincie Fryslân.
Fries Museum brengt Fibula van Wijnaldum terug naar vindplaats met gratis ‘dorpsfeestje’ Historie 18 jun, 12:00