Deel van het gebied De Potmarge.
Deel van het gebied De Potmarge. Foto: Stimuleringsfonds

Goede ideeën en initiatieven voor Stadstuin Potmarge gevraagd

Algemeen

LEEUWARDEN - Gemeente Leeuwarden looft tien waterrijke prijzen uit onder inwoners die de mooiste, beste, leukste ideeën aandragen om van het gebied de Potmarge weer een levendige stadstuin te maken.

De beste ideeën worden opgenomen in het uitvoeringsprogramma Stadstuin Potmarge. De initiatiefnemers zetten zich vervolgens in om deze ideeën samen met de inzenders waar te maken. 

Gebied de Potmarge is een tuin in nart van Leeuwarden

De Potmarge is een groene en waterrijke ‘tuin’ in het hart van Leeuwarden. Vroeger waren er lusthoven en later was het zelfs een voedselbron voor de stad. Het water was een belangrijke handelsroute. Nu is het tijd om deze vergeten stadstuin weer beter op de kaart te zetten.

Verschillende partijen die betrokken zijn bij het Potmarge-gebied, hebben een gezamenlijke ambitie: een ‘Stadstuin Potmarge’ van het gebied maken. Een stadstuin waar veel te beleven is. Dit willen zij bereiken door de kwaliteit van het gebied beter te gebruiken en uit te bouwen. Zo worden onderwijs en onderzoek aangemoedigd, evenals activiteiten en voorzieningen voor bewoners, gericht op een gezonde leefomgeving en leefstijl.

Ontwikkeling van het gebied staat niet stil

Ondertussen staat de ontwikkeling van de Potmarge niet stil. Er is vooral ingezet op de thema’s water en voedsel. Zo zijn er natuurvriendelijke oevers aangelegd, is er een waterspeelplaats, een stadsstrand en zijn er plukroutes. Het waterrijke gebied is een mooie plek voor sport, spel en verkoeling. 

Met de steeds omvangrijkere wandelroutes en kunstuitingen is er al steeds meer te beleven in het kleurrijke gebied. Daarnaast is de Media Innovatie Campus (MICA) in ontwikkeling, net als de locatie van voormalig kassencomplex Smeding, waar woningen komen. Bij deze ontwikkelingen is er oog voor groen en openbare toegankelijkheid.

Grote groep initiatiefnemers:

De initiatiefnemers voor Stadstuin Potmarge zijn: Hogeschool Van Hall Larenstein, Nordwin College, Palet, Zienn, Friese Milieu Federatie, Wetterskip Fryslân, bewonersplatform Achter de Hoven, Wetsus, Bouwbedrijf Lont, CSG Comenius en de gemeente Leeuwarden. Om Stadstuin Potmarge te realiseren, wordt er samengewerkt met ontwerpbureau NOON.

Idee aanmelden? Doe het hier:

Heeft iemand een mooi idee om samen met de initiatiefnemers waar te maken? Stuur het in via de website www.stadstuinpotmarge.nl. Inzenders maken dan ook nog kans op twee uren watersporten voor twee personen.

Afbeelding
Herinnering in Kleur - Expositie ter nagedachtenis aan Henk Span Cultuur 30 jul, 18:00
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Hope4Ukraine brengt 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne Verhalen uit de buurt 30 jul, 12:00
Afbeelding
Boer gewekt met brandweersirene om paard uit sloot te redden 112-Nieuws 30 jul, 10:00
Afbeelding
Starters index 2026: Leeuwarden nummer twee meest betaalbare stad Wonen 30 jul, 08:00
Afbeelding
Brandweer met meerdere eenheden in actie bij brand in Leeuwarden 112-Nieuws 29 jul, 16:02
Afbeelding
Cultuurexplosie ART Leeuwarden 22 augustus Cultuur 29 jul, 10:00
Afbeelding
Leeuwarden viert 150e verjaardag van Mata Hari met groots slotfeest in de Prinsentuin Recreatie & Ontspanning 28 jul, 15:00