
Burgemeester Buma sluit loodsencomplex vanwege overtreding Opiumwet
AlgemeenLEEUWARDEN - Burgemeester Buma sluit loodsencomplex met bijbehorend erf vanwege overtreding Opiumwet Op 12 mei 2021 is het loodsencomplex met bijbehorend erf aan de Greunsweg 21 te Leeuwarden gesloten op last van burgemeester Sybrand Buma.
Het loodsencomplex met bijbehorend erf is gesloten nadat de politie er harddrugs had aangetroffen. In een van de loodsen trof de politie op 25 maart 2021 in totaal 57,18 gram amfetamine aan. Een aantal loodsen met bijbehorend erf is eerder in 2020 (op 12 november) al gesloten geweest voor de duur van 6 maanden, toen vanwege het aantreffen van 6,81 gram amfetamine en een doorgeladen vuurwapen in een van de loodsen.
Daarvoor, op 25 maart 2020, was in een van de loodsen op dit terrein ook al een hennepkwekerij aangetroffen als gevolg waarvan deze loods destijds is gesloten voor de duur van 3 maanden. Ditmaal is het complex met omliggend erf gesloten voor de duur van 12 maanden.
Bevoegdheid op basis van Opiumwet
Wanneer dergelijke hoeveelheden drugs worden aangetroffen, is de burgemeester op grond van de Opiumwet bevoegd om het pand te sluiten. De burgemeester maakt hier gebruik van die bevoegdheid. Sluitingen zoals deze zijn goede voorbeelden van de uitvoering van het handhavingsbeleid in de gemeente Leeuwarden. Het doel van dit beleid is – kort gezegd – het tegengaan van drugshandel en het voorkomen van druggerelateerde onveiligheid en/of overlast voor omwonenden.
De gemeente, Politie Noord-Nederland en het Openbaar Ministerie werken intensief samen om tegen illegale drugshandel op te treden In 2021 is tot nu toe (met deze erbij) 12 keer gebruik gemaakt van deze bevoegdheid door de burgemeester.



















