Afbeelding

Locoburgemeester Kramers sluit eetcafé aan het Noordvliet vanwege schietpartij

112-Nieuws

LEEUWARDEN - Op 14 augustus 2024 is er een horecapand gesloten op last van locoburgemeester Kramers. Het gaat hierbij om een eetcafé aan het Noordvliet. Het pand wordt voor de duur van één maand gesloten. Mocht het politieonderzoek daartoe aanleiding geven, kan de duur van de sluiting later nog worden verlengd.

Op maandagavond 12 augustus 2024 heeft er een schietpartij plaatsgevonden op het terras van het eetcafé aan het Noordvliet in Leeuwarden. Door de politie is onderzoek gedaan naar dit incident. Uit dit (voorlopig) onderzoek blijkt dat er door een betrokkene bij het eetcafé is geschoten met een vuurwapen of een daaraan gelijkend voorwerp.

Het doel van de sluiting is het herstellen van de openbare orde en het herstellen van de rust in de Vlietzone. De sluiting is daarmee een goed voorbeeld van de uitvoering van het handhavingsbeleid in de gemeente Leeuwarden. De gemeente, Politie Noord-Nederland en het Openbaar Ministerie werken intensief samen om tegen dergelijke geweldsincidenten op te treden.

Afbeelding
Goede dementiezorg begint bij de vraag: wie was deze persoon vóór de ziekte? Zorg & Welzijn 40 minuten geleden
Afbeelding
49 verenigingen uit Leeuwarden vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Sport 4 uur geleden
Afbeelding
Liesette Bruinsma luidt startschot voor Onbeperkte Elfstedentocht Sport 18 uur geleden
Afbeelding
Het gaat goed met de Friese muziekscene Cultuur 21 uur geleden
Afbeelding
‘25 Culturele Portretten uit Friesland” te zien in Gerechtsgebouw Noord- Nederland Cultuur gisteren
Afbeelding
Vragen voor voorzitter Berry Barlage van KV Leeuwarden Sport 17 sep, 08:00
Afbeelding
Leeuwarder artiest Else Lena durft open te zijn in haar nummers Cultuur 17 sep, 08:00
Afbeelding
Short Film Festival in Natuurmuseum Fryslân Evenement 16 sep, 10:00