Hannah Schuiling op paard Finnegan
Hannah Schuiling op paard Finnegan Foto: Johanna Andela-Groenewold

Opnieuw internationaal succes voor voltigevereniging ‘t Prinsepaard; 14-jarige Hannah uit de Knipe wint 2 maal zilver op CVI België

Sport

HEERENVEEN - De 14-jarige Hannah Schuiling van Voltigevereniging ‘t Prinsepaard heeft in België maar liefst twee maal zilver behaald in de klasse junioren (14-18 jaar) waar ze dit jaar voor het eerst in startte! 

Vorig jaar haalde ze in de leeftijdsklasse kinderen (12-14 jaar) een zilveren tweede plek in Denemarken, dit seizoen sluit ze succesvol af in een hogere klasse. Van 19 tot 22 juni werd in Flémalle, Wallonië (BE), een Internationaal Voltige Concours (CVI) gehouden waar veel Nederlandse voltigeurs aan meededen.  

Op vrijdag won Hannah zilver in de Internationale Junioren 1-ster klasse op het paard Herman, gelongeerd door Mirte van Mensvoort. Herman stond eerder een jaar op stal bij Voltigevereniging ’t Prinsepaard om opgeleid te worden tot voltigepaard. Herman werd daarna overgenomen door familie Delemarre te Noord-Brabant, die zijn opleiding hebben voortgezet. 

Isabella Delemarre (15) start nationaal en internationaal op de ruin Herman, waar ook Hannah op mocht starten. Het aanbod voor deze tweede startmogelijkheid voor Hannah was bedoeld voor het opdoen van ervaring voor haar en Herman, en is gelijk verrassend succesvol gebleken!  

Van zaterdag op zondag voltigeerde Hannah in de Internationale klasse Junioren 2-ster op haar vertrouwde paard Finnegan, met trainster en longeur Hellen Engbersen van voltigevereniging Prinsepaard.  Ze haalde een geweldige score op haar vrije kür en ging met een tweede plek de zondag de finale in. Deze tweede plaats wist ze vervolgens heel knap vast te houden. 

De Heerenveense Voltigevereniging ‘t Prinsepaard is afgelopen zomer van stal verhuisd en heeft nu een vaste plek op stal Himmeren in Raerd (bij Irnsum). 

Trainster Hellen Engbersen is al meer dan 25 jaar actief in de top van de voltigesport:  “Ik ben heel blij met dit mooie resultaat van onze vereniging.” Ze legt nog eens uit wat voltigeren precies is: “Voltigeren is een combinatie van turnen, acrobatiek en dans op een galopperend paard. Deze internationale wedstrijden zijn altijd weer een leerzame ervaring voor voltigeurs, longeurs én paarden.” 

Al met alweer een prachtig resultaat voor Hannah, Voltigevereniging ‘t Prinsepaard en de voltigesport in Noord Nederland. 

Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 4 uur geleden
Afbeelding
Parkeergarage Geerts Willigenplein tijdelijk deels en volledig gesloten vanwege onderhoud Verhalen uit de buurt 7 uur geleden
Afbeelding
Vrijwilligers van Boekhuis De Brug klaar voor een zomer vol vakantieboeken Recreatie & Ontspanning 10 uur geleden
Afbeelding
Tweede plaats en bekersucces voor Heerenveense Boys VR1 Sport 12 uur geleden
Afbeelding
Open dag Bijen Vereniging Oranjewoud op 12 juli Natuur 17 jun, 18:00
Afbeelding
Brand bij Kei College in Heerenveen 112-Nieuws 17 jun, 17:18
Afbeelding
Veenhoop Festival maakt zich op voor de 74e editie! Recreatie & Ontspanning 17 jun, 15:00
Eke en Karin
Vijf jaar Heerenhage: Van ambitieus bouwproject tot hechte woongemeenschap Wonen 17 jun, 12:00