
Springen bij Trampolineschool Heerenveen
SportNaam vereniging: Trampolineschool Heerenveen, TSH
Sport: Trampolinespringen
Datum oprichting: 1 juli 2020. Daarvoor waren we onderdeel van WIK-FTC
Hoeveel leden: 40
Hoeveel vrijwilligers: 15
Naam voorzitter: Joost Wink
Leeftijd: 46
Beroep: Docent Nederlands
Sinds wanneer voorzitter: november 2021
Waarom bent u voorzitter geworden? Het vorige bestuur wilde aftreden omdat hun kinderen niet meer bij de club zaten. Matthijs Vogel en ik zijn toen toegetreden tot het bestuur. Matthijs officieel als penningmeester en ik als voorzitter, maar in de praktijk doen we veel met z’n tweeën. Samen met Hendrik Borger en Mariska de Vries vormen we het bestuur.
Beschrijf uw vereniging in ongeveer vijftig woorden: TSH is een vereniging met een behoorlijke vaste kern van springers, ouders die meehelpen en trainers die er samen voor zorgen dat verschillende leden een plek hebben. Recreanten kunnen bij ons springen, maar er is ook een grote groep wedstrijdsporters en een aantal topsporters bij ons actief.
Wat is voor u het sportieve hoogtepunt van de vereniging? Ieder jaar in juni gaan we met een grote groep naar het NK in Ahoy. Dat is steeds weer een hoogtepunt voor de hele club. Daarnaast hebben leden van ons zich de afgelopen jaren steeds geplaatst voor WK’s in Baku, Sofia en Birmingham. Voor hen natuurlijk geweldig om mee te maken. Hét sportieve hoogtepunt kwam afgelopen april in Portugal waar drie van onze leden, Mees, Brent en Twan, Europees kampioen zijn geworden met het Nederlandse team.
Wat is voor u het niet-sportieve hoogtepunt van de vereniging? Regelmatig gaan we met de wedstrijdsporters naar buitenlandse wedstrijden en dat is altijd een gezellige bende. Trainers, springers en meereizende ouders maken er dan een weekend weg van, waarbij we soms slapen in sporthallen of klaslokalen. Soms koken we zelf voor iedereen en we zorgen er dan voor dat iedereen meedoet.
Op welke momenten bent u trots op uw vereniging? Op de momenten dat ik zie dat het echt een vereniging is. Niet alleen een club van individuele springers, maar een vereniging die dingen samen doet. Dat is vooral te danken aan onze trainers die al heel lang bij TSH zitten en altijd, maar dan ook echt altijd extra stappen zetten voor ons en ervoor zorgen dat iedereen aandacht krijgt en gezien wordt.
Wat is in uw ogen de grootste uitdaging voor uw vereniging? De grootste uitdaging is financieel gezond worden en blijven. Sinds wij het bestuur zijn, zijn we eigenlijk non-stop bezig geweest om de eindjes aan elkaar te knopen. Dat lukt steeds maar net.
Wat voor plannen heeft de vereniging voor de toekomst? Groeien. Sinds kort hebben we nieuwe trampolines gekregen waardoor we nu meer leden kunnen hebben. Met meer leden kunnen we ook financieel stabieler worden. We willen ook onze huidige en toekomstige topsporters meer kunnen bieden. Om aansluiting te houden bij de nationale en internationale top is het nodig om meer uren te springen, maar dat kost geld.
Wat zouden de mensen uit Heerenveen moeten weten over uw vereniging? Onze vereniging is niet groot, maar wel heel goed. Dat is echt niet de verdienste van ons als bestuur, maar wel van onze springers en trainers. De trainers slagen er al jaren in om sporters van ons op EK’s en WK’s te krijgen. Als je bij ons gaat springen en je laat zien dat je talent hebt én dat je ervoor wilt gaan, dan kun je bij ons echt wat bereiken in de sport.
Wat is, volgens u, de rol die lokale verenigingen (zouden) moeten vervullen? Het is een cliché, maar er zijn weinig plekken naast het sportveld (welke sport dan ook) waar je nog verschillende mensen tegenkomt die niet per se uit je eigen bubbel komen. En je moet het met al die verschillende mensen samen doen om iets te bereiken. We willen proberen om ook buiten onze TSH-bubbel te kijken.



























