Bart Kattenberg van Fiets4Daagse Meppel en Carolien Post van Sportstad Heerenveen ondertekenen de overeenkomst voor de organisatie van de Semaine Européenne de cyclotourisme.
Bart Kattenberg van Fiets4Daagse Meppel en Carolien Post van Sportstad Heerenveen ondertekenen de overeenkomst voor de organisatie van de Semaine Européenne de cyclotourisme.

Fiets4daagse Meppel en Sportstad Heerenveen organiseren Europese Fietsweek 2026

Recreatie & Ontspanning

HEERENVEEN - Fiets4daagse Meppel en Sportstad Heerenveen organiseren in 2026 een groot Europees fietsevenement in Heerenveen. Beide partijen hebben hiervoor op vrijdag 10 januari een samenwerkingsovereenkomst ondertekend. De Semaine Européenne de cyclotourisme van de European Cycling Union (UECT) is een fietsevenement van een week met deelnemers uit heel Europa. De Europese fietsweek is in 2026 van 11 tot en met 18 juli

Meppel was in juli 2022 het middelpunt van fietsend Europa. Meer dan 1500 deelnemers uit tien verschillende landen hebben toen vijf dagen door zuidwest Drenthe en de Kop van Overijssel gefietst. Voorzitter Bart Kattenberg van de Fiets4daagse Meppel memoreert: ‘Het was één groot fietsfeest! Al die nationaliteiten die samenkomen in verbroedering om al fietsend een land en een regio te leren kennen. Wij hebben ervan genoten!’ En niet alleen de Meppeler organisatie heeft ervan genoten, ook de deelnemers en de UECT hebben ervan genoten. Zoveel zelfs, dat de UECT in 2024 de Fiets4daagse Meppel wederom gevraagd heeft een Europese fietsweek te organiseren, waarbij men graag nader kennis wil maken met de provincie Friesland.

‘Wij zijn op zoek gegaan naar een locatie in Friesland waar het evenement georganiseerd kan worden. We hebben ruimte nodig om minimaal 550 campers te kunnen herbergen op een (tijdelijke) camping, dat is van cruciaal belang. Die locatie is gevonden in Heerenveen, de sportstad van Friesland’, aldus Kattenberg. ‘Via ’n Gouden Plak zijn wij in contact gekomen met Sportstad Heerenveen. Zij waren meteen enthousiast om met ons de Europese Fietsweek 2026 te organiseren.’

‘De Europese Fietsweek is een uniek fietsevenement dat wij graag willen organiseren’, vertelt Carolien Post, coördinator evenementen van Sportstad Heerenveen. ‘Sportstad gaat de hele exploitatie van het evenement voor haar rekening nemen, waaronder de catering en de tijdelijke camping die rondom het Abe Lenstra stadion wordt opgebouwd. Dat doen we in nauw overleg met Gemeente Heerenveen, die ook achter het evenement staat.’

Afbeelding
UWV: Horeca in Friesland leunt sterk op jongeren, maar ontgroening dreigt Culinair 12 uur geleden
Afbeelding
Firda-studenten zetten vakmanschap in voor nieuw meubilair in raadzaal van Heerenveen Algemeen 22 mei, 15:00
Afbeelding
Themaweken ‘Slim online in Zuidoost-Fryslân’ van start Algemeen 22 mei, 12:00
Jelle geeft applaus aan Elsa Visser, één van de muzikanten van Takostu Slag Stiens.
Bij Music Unlimited weten ze het zeker: Iedereen kan muziek maken Cultuur 22 mei, 08:00
Afbeelding
Maandag 1 juni ontvangen Friezen het NL-Alert testbericht 112-Nieuws 21 mei, 18:00
Afbeelding
55% ondernemers controleert KVK-nummer niet en loopt risico op fraude Financieel 21 mei, 15:00
Foto: expositie in Fries Museum/ Hester Berkelmans
De Harmonie zoekt Fries creatief talent voor gigantisch nieuw kunstwerk Cultuur 21 mei, 10:00
Afbeelding
El Fath Moskee organiseert braderie op 13 juni Evenement 20 mei, 17:00