
Ontdek AI in de praktijk tijdens interactieve workshop in de Bibliotheek
EvenementHEERENVEEN - Ben je benieuwd wat je allemaal kunt met kunstmatige intelligentie, maar zie je door alle verhalen het bos niet meer? Dan ben je welkom bij een interactieve workshopavond in de Bibliotheek. Geen lange presentatie, maar vooral zelf ontdekken, uitproberen en ervaren.
Tijdens deze avond ga je samen met studenten van NHL Stenden via de Media Innovatie Campus (MICA) aan de slag met verschillende AI-tools. Je ontdekt hoe programma’s als ChatGPT en Copilot kunnen helpen bij schrijven, plannen en creatief denken. Ook kun je experimenteren met het maken van liedjes via Suno, afbeeldingen genereren en korte filmpjes maken met AI.
De opzet is laagdrempelig en praktisch. Je hoeft geen ervaring te hebben met kunstmatige intelligentie. Of je nu voor het eerst kennismaakt met AI of al eens iets hebt geprobeerd: er is ruimte om op je eigen manier te ontdekken wat bij jou past. Alles mag, niets moet. De studenten lopen rond om je persoonlijk te helpen en met je mee te denken.
Bezoekers wordt gevraagd om hun eigen laptop mee te nemen. Heb je geen laptop? Stuur dan vooraf een mail (info@bmf.nl), dan kijkt de Bibliotheek mee naar een oplossing.
Met deze workshop laat de Bibliotheek zien dat digitale ontwikkeling voor iedereen toegankelijk kan zijn. Op een ontspannen manier ontdek je wat AI vandaag al voor je kan betekenen, thuis, op je werk of gewoon uit nieuwsgierigheid.
De workshop is op maandag 18 mei van 19.00 – 21.30 uur in Bibliotheek Heerenveen. Aanmelden kan vooraf in de Bibliotheek óf via de op-shop (bmf.op-shop.nl).





















