Afbeelding

Duizendpoot Karst Berkenbosch in Senior Café Bibliotheek Heerenveen

Evenement

HEERENVEEN - Op woensdag 4 maart 2026 geeft Karst Berkenbosch een lezing in het Senior Café van Bibliotheek Heerenveen. De lezing begint om 10.15 uur. 

In zijn lezing neemt Berkenbosch je mee in de geschiedenis van de Friese Waterlinie. Je hoort over schansen en de routes die in 1673 werden gebruikt. Ook gaat hij in op de natuur van toen: gebieden waar men doorheen trok en plekken die destijds juist vrijwel onbegaanbaar waren. Zo krijg je niet alleen een stukje geschiedenis, maar ook een levendig beeld van de Stellingwerven en omliggende gebieden, waaronder Heerenveen.

Karst Berkenbosch (oorspronkelijk uit Oldeberkoop) is een creatieve duizendpoot. Hij is zanger, schrijver, beeldend kunstenaar en cabaretier. Tot zijn vijftigste werkte hij in het onderwijs. Daarnaast schreef hij meerdere wandelboeken. Bezoekers kunnen rekenen op een afwisselende ochtend met verhalen, herkenning en ruimte om na afloop nog even na te praten.

Afbeelding
Liesette Bruinsma luidt startschot voor Onbeperkte Elfstedentocht Sport 15 uur geleden
Afbeelding
Het gaat goed met de Friese muziekscene Cultuur 18 uur geleden
Afbeelding
28 verenigingen uit Heerenveen vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Sport 21 uur geleden
Afbeelding
Kinderboekenweek: Spot aan! in de bibliotheek Educatie 23 uur geleden
Afbeelding
Leeuwarder artiest Else Lena durft open te zijn in haar nummers Cultuur gisteren
Voorzitter Romke Mulder.
‘Vele handen maken licht werk’ Verenigingen 16 sep, 10:00
Afbeelding
Zet ‘m op in Friesland: nieuw schooljaar, nieuwe gewoonte Gezondheid 15 sep, 17:00
Afbeelding
Grote treinstoring in Noord-Nederland: treinverkeer richting Zwolle en het zuiden stilgelegd 112-Nieuws 15 sep, 08:45