Afbeelding
Foto: IVN Natuureducatie

Zo’n 55 Friese basisscholen doen mee met tweede Week van de Natuur

Educatie

FRIESLAND - Van 2 tot en met 6 juni is de 2e editie van de Week van de Natuur voor het basisonderwijs. In de provincie Friesland doen zo’n 55 basisscholen en kinderopvangcentra en ongeveer 2200 kinderen mee. De Week van de Natuur, een initiatief van IVN Natuureducatie, staat dit jaar in het teken van het werven van natuurvrijwilligers voor de basisschool. Leerkrachten geven namelijk aan dat ze handen en vaardigheden tekortkomen om buiten meer les te geven over de natuur en dat ze zitten te springen om hulptroepen. ‘Een bladluisouder moet net zo gewoon worden als de luizenmoeder,’ stelt IVN-programmamanager Vincent van der Veen.

Landelijk doen ongeveer 900 basisscholen en kinderopvangcentra en zo’n 32.000 kinderen mee aan de Week van de Natuur. Zij leren deze week van alles over biodiversiteit.

IVN wil dit jaar echter meer bereiken dan alleen een leuke, leerzame week voor kinderen. Om ervoor te zorgen dat leerlingen in de toekomst nog meer over de natuur kunnen ontdekken, wordt volop ingezet op het werven van natuurvrijwilligers. Uit recent onderzoek door DUO blijkt namelijk dat veel leerkrachten wel vaker met hun klas naar buiten zouden willen om natuureducatie te geven, maar dat ze hiervoor de juiste ondersteuning missen.

Deelnemende basisscholen gaan daarom nu flyeren om zoveel mogelijk ouders, opa’s en oma’s en andere enthousiastelingen als natuurvrijwilliger te werven, die bijvoorbeeld kunnen helpen met een uurtje buitenles of schooltuinieren.

Afbeelding
Sonja Arzumanyan exposeert met fantasierijke serie in Bibliotheek Heerenveen Cultuur 12 uur geleden
Afbeelding
Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum Historie 4 mei, 19:45
De familie Verloop, eigenaar van De Bakkers van Verloop
De Bakkers van Verloop viert 100 jaar: een eeuw vakmanschap en aandacht Verhalen uit de buurt 30 apr, 15:00
Afbeelding
‘Groener beloont’ subsidies verlengd tot en met 2029 Politiek 30 apr, 12:00
Afbeelding
Natuurbrand tijdig geblust in Oranjewoud 112-Nieuws 29 apr, 15:00
Afbeelding
Eric Corton opnieuw met monoloog over dementie in het theater Cultuur 28 apr, 17:00
Afbeelding
Ontdek AI in de praktijk tijdens interactieve workshop in de Bibliotheek Evenement 28 apr, 15:00
Afbeelding
Stroffelstienen gepoetst door Scouting Polaris Heerenveen Historie 28 apr, 12:00