Afbeelding

‘Groener (be)loont’ subsidies ook in 2025 beschikbaar

Duurzaamheid

HEERENVEEN - Inwoners en bedrijven in de gemeente Heerenveen kunnen ook in 2025 subsidie aanvragen voor de aanleg van meer groen en het opvangen van regenwater. Met deze regeling stimuleert de gemeente maatregelen die helpen bij het omgaan met extreem droog en nat weer en het vergroten van de biodiversiteit. Extra subsidie is mogelijk wanneer wordt gekozen voor inheemse of insectvriendelijke beplanting. 

Het vergroenen van tuinen of daken, het afkoppelen van regenpijpen van het riool en het opvangen en hergebruiken van regenwater. Huiseigenaren, huurders en bedrijven in de gemeente Heerenveen kunnen in 2025 weer gebruik maken van de subsidie ‘Groener (be)loont’. En dat is hard nodig, want klimaatverandering vraagt om aanpassingen in onze leefomgeving. “Als gemeente Heerenveen willen we inwoners en ondernemers ondersteunen om hun omgeving te vergroenen en klimaatbesteding te maken”, 

zegt wethouder Gerrie Rozema. “Door samen te investeren in groen en waterbeheer, werken we aan een toekomstbestendige gemeente.” 

Minder overlast 

Extra groen en wateropvang zijn belangrijk. Hoe meer regenwater bij hevige buien wordt opgevangen, hoe minder de riolering overbelast raakt. Dit helpt mee om wateroverlast te beperken. Groen zorgt daarnaast voor verkoeling in hete zomers. “Met meer beplanting en minder verharding versterken we de biodiversiteit in onze gemeente, dat is hard nodig” vult Gerrie Rozema aan. “Inheemse en insectvriendelijke planten helpen bij het aantrekken van bijen, vlinders en vogels. Zo maken we Heerenveen niet alleen klimaatbestendiger, maar ook biodiverser.” 

Zes subsidiemaatregelen voor bedrijven en particulieren bestaande bouw 

De ‘Groener (be)loont’ subsidie geldt in 2025 voor zes maatregelen: 

  • Aanleg van een groen dak 
  • Aanleg van groene wanden met infiltratiesysteem 
  • Aanleg regenwatergebruik-installatie 
  • Verharding vervangen door groen of waterdoorlatende verharding 
  • Afkoppelen van de regenpijp van het riool 
  • Aansluiten regenton, regenwater opvang- of infiltratiemodule 

In voorgaande jaren hebben al veel inwoners gebruik gemaakt van de subsidieregeling. Daarom is er ook voor 2025 weer € 93.000,- beschikbaar gesteld: € 63.000,- voor de eerste drie maatregelen. Deze gelden voor particulieren en bedrijven en moeten vooraf worden aangevraagd. De overige € 30.000,- is bestemd voor de laatste drie maatregelen. Deze maatregelen zijn voor particulieren en kunnen achteraf worden aangevraagd. De regeling geldt voor verbeteringen van de bestaande situatie; nieuwbouwprojecten komen niet in aanmerking voor subsidie. Meer informatie is te vinden op: www.eenvooreengroener.nl/groener-beloont. 

Afbeelding
Sonja Arzumanyan exposeert met fantasierijke serie in Bibliotheek Heerenveen Cultuur 7 uur geleden
Afbeelding
Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum Historie 23 uur geleden
De familie Verloop, eigenaar van De Bakkers van Verloop
De Bakkers van Verloop viert 100 jaar: een eeuw vakmanschap en aandacht Verhalen uit de buurt 30 apr, 15:00
Afbeelding
‘Groener beloont’ subsidies verlengd tot en met 2029 Politiek 30 apr, 12:00
Afbeelding
Natuurbrand tijdig geblust in Oranjewoud 112-Nieuws 29 apr, 15:00
Afbeelding
Eric Corton opnieuw met monoloog over dementie in het theater Cultuur 28 apr, 17:00
Afbeelding
Ontdek AI in de praktijk tijdens interactieve workshop in de Bibliotheek Evenement 28 apr, 15:00
Afbeelding
Stroffelstienen gepoetst door Scouting Polaris Heerenveen Historie 28 apr, 12:00