Afbeelding
Foto: BTB Media

Dieselprijs stijgt boven benzineprijs door onrust in Midden-Oosten

Auto & Stijl

FRIESLAND - De oplopende spanningen en oorlogshandelingen in het Midden-Oosten beginnen ook in Nederland merkbaar te worden aan de pomp.

Door onzekerheid op de oliemarkt zijn de brandstofprijzen de afgelopen dagen flink gestegen. Op meerdere plekken in het land is de prijs van diesel inmiddels zelfs hoger dan die van benzine.

Ook bij het Argos Tankstation aan de Kanaalstraat in Sneek is dat zichtbaar. Daar betalen automobilisten momenteel meer voor een liter diesel dan voor benzine. Normaal gesproken ligt de dieselprijs juist lager, onder meer vanwege verschillen in accijnzen en marktvraag.

Volgens kenners reageren brandstofprijzen vaak snel op geopolitieke spanningen in olieproducerende regio’s. Zodra er onzekerheid ontstaat over de aanvoer van ruwe olie, stijgen de prijzen op de internationale markt. Die stijging werkt doorgaans snel door naar de prijzen aan de pomp.

Automobilisten en transportbedrijven merken de gevolgen direct in hun portemonnee. Vooral voor sectoren die sterk afhankelijk zijn van diesel, zoals transport en landbouw, kunnen hogere prijzen een flinke impact hebben.

Het is nog onduidelijk hoe lang de prijsstijging zal aanhouden. Veel hangt af van de verdere ontwikkelingen in het Midden-Oosten en de stabiliteit van de wereldwijde olievoorziening.

Afbeelding
Omrijden rond Heerenveen: N380 twee weken afgesloten Algemeen 12 uur geleden
Afbeelding
MeiJo cafés brengen het brein in beweging Algemeen 20 uur geleden
Afbeelding
UWV: Banengroei Friesland valt tijdelijk stil bij hoge energieprijzen Financieel 22 uur geleden
Afbeelding
Youth Design zet jong talent in de spotlights in Drachten Educatie 9 jun, 18:00
De dames van Zonta Friesland tijdens het project. Rechts op de foto staat Fron Sierdsma uit De Knipe.
Dames Zonta Friesland in actie namens Present Heerenveen Verhalen uit de buurt 9 jun, 15:00
Afbeelding
Bijzondere solo expositie van de Chinese kunstenaar Zhongnai in galerie MUGA Heerenveen Cultuur 9 jun, 12:00
Afbeelding
Avondwandeling voor ouders van een kind met een beperking Verhalen uit de buurt 9 jun, 10:00
Op de foto van  links naar rechts:  ‍Hilda de Wit en Titia de Jong van Zomerspelweek Jubbega/Hoornsterzwaag, Anne Bouwer, Odd Fellows Heerenveen, en Yarick Jonker en Floortje van der Velde van Zomerspelweek Heerenveen.
Cheques voor Zomerspelweken Algemeen 8 jun, 12:00