Afbeelding
Foto: Natuur en Milieufederaties

Boer&Buur met Natuur zet natuurinclusieve landbouw in beweging

Agrarisch nieuws

FRIESLAND - Tijdens een bijeenkomst bij de Groene Griffioen en Vers aan de Vecht op donderdag 25 september hebben de Natuur en Milieufederaties en hun partners het vierjarige programma Boer&Buur met Natuur gelanceerd. Het hoofddoel van dit programma is om groene boeren en actieve burgers dichter bij elkaar te brengen en samen te werken aan een toekomstbestendig landbouw- en voedselsysteem, waarbij natuurinclusieve landbouw centraal staat. Het programma ondersteunt en inspireert samenwerkende boeren en hun omgeving in de 12 provincies. In Fryslân krijgen 2 coalities ondersteuning, en in totaal zullen 24 coalities in heel Nederland worden ondersteund.

Boer&Buur met Natuur begeleidt boeren bij hun transitie naar natuurinclusieve landbouw en betrekt daarbij ook de bredere gemeenschap. Het programma heeft tot doel te inspireren, activeren, verbinden en waardevolle kennis te delen, zowel voor boeren als partners (’Buren’). Onder ‘Buren’ vallen niet alleen (omwonende) burgers, maar ook onderwijsinstellingen, ziekenhuizen of overheden. Deze partners ondersteunen de boer door zich te verbinden als vaste afnemers, wat zorgt voor stabiliteit en duurzame lokale voedselvoorziening. Soms kunnen de ‘Buren’ zelfs investeerders worden. Samen werken ze aan belangrijke thema’s zoals biodiversiteit, circulair grondstofgebruik en gezonde, diervriendelijke voeding. Met de coalities laten de initiatiefnemers zien dat boeren met natuur mogelijk is, leren mensen van elkaar en worden anderen geïnspireerd om ook aan de slag te gaan.

Het programma Boer&Buur met Natuur wordt mogelijk gemaakt door de steun van de Nationale Postcodeloterij. Naast de Natuur en Milieufederaties zijn ook Caring Farmers, Herenboeren, Land van Ons, Lenteboeren en de Burgerboerderij partner in dit initiatief. De Friese Milieu Federatie (FMF) neemt deel aan het landelijke project van de Natuur en Milieufederaties. Paulien Kruiper is de projectleider voor Fryslân. Zij vertelt: “Een belangrijk onderdeel van het programma Boer&Buur met Natuur is het delen van kennis. Er zijn al mooie initiatieven die goed werken, zoals Herenboeren en Land van Ons. Er is al veel relevante kennis bij deze partijen. Het doel van dit programma is ook om deze kennis aan elkaar te koppelen en te delen met boeren die ook natuurinclusief willen boeren én daarbij de omgeving willen betrekken.”

Paulien roept initiatieven op om zich aan te melden: “Ook in Fryslân mag de natuurinclusieve landbouw nog veel groter worden. Wil jij als (nieuwe) boer hiermee aan de slag of doe je dat al en wil je dat samen met de Friese burger doen? Meld je dan aan!” Aanmelden kan tot en met 15 november 2023.

Wil je weten hoe je als boer of buur mee kunt doen aan dit programma? Kijk op de website www.boerenbuurmetnatuur.nl

Afbeelding
Een festival dat draait om verbondenheid Evenement 18 uur geleden
Jelte kijkt geeft advies aan een woningeigenaar over isolatie en verduurzamen.
‘De verduurzamingssubsidies zijn er ook voor jou!’ Duurzaamheid 20 uur geleden
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 22 uur geleden
Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 18 jun, 18:00
Afbeelding
Parkeergarage Geerts Willigenplein tijdelijk deels en volledig gesloten vanwege onderhoud Verhalen uit de buurt 18 jun, 15:03
Afbeelding
Vrijwilligers van Boekhuis De Brug klaar voor een zomer vol vakantieboeken Recreatie & Ontspanning 18 jun, 12:00
Afbeelding
Tweede plaats en bekersucces voor Heerenveense Boys VR1 Sport 18 jun, 10:00
Afbeelding
Open dag Bijen Vereniging Oranjewoud op 12 juli Natuur 17 jun, 18:00