Voorzitter Alie Prins-Visser van TONEO.
Voorzitter Alie Prins-Visser van TONEO. Foto: eigen beeld.

TONEO: sport, saamhorigheid en doorpakken

Verenigingen

Naam vereniging: Tot ons Nut en Ontspanning (TONEO)
SportGymsport en turnen
Datum oprichting: 18 januari 1966
Hoeveel leden: 42
Hoeveel vrijwilligers: 8

Naam voorzitter: Alie Prins-Visser
Leeftijd42
Beroep: Ambulanceverpleegkundige
Sinds wanneer voorzitter: 2024

Waarom bent u voorzitter geworden? 
Het vorige bestuur wilde graag stoppen maar kon geen opvolging vinden. Na een noodkreet dat zij dan geen andere keuze zagen om de vereniging op te heffen heb ik samen met 2 andere ouders het bestuur overgenomen in 2022. Na 2 jaar de secretaresse te zijn geweest ben ik door een wisseling in het bestuur de voorzitter geworden.

Beschrijf uw vereniging in ongeveer vijftig woorden: 
Bij onze vereniging draait het om beweging, plezier en samen sterker worden. We willen iedereen de kans geven om op een sportieve en gezellige manier bezig te zijn met gymmen of turnen. Samen sporten, lachen en elkaar aanmoedigen maken van TONEO een hechte vereniging.

Bij onze vereniging draait het om beweging, plezier en
samen sterker worden

Wat is voor u het sportieve hoogtepunt van de vereniging sinds u voorzitter bent? 
De terugkerende hoogtepunten zijn de wedstrijden van Turn on Tour waar de turnsters kunnen laten zien waar ze zo hard voor getraind hebben tijdens de lessen.

Wat is voor u het niet-sportieve hoogtepunt van de vereniging sinds u voorzitter bent?
Dat is dat we de vereniging een doorstart hebben kunnen geven. Voor de kinderen in Opeinde en de omliggende dorpen vind ik het belangrijk dat zij dichtbij huis kunnen gymmen en turnen. Samen maken we onze Mienskip, en op deze manier wil ik mijn steentje hieraan bijdragen.

Op welke momenten bent u trots op uw vereniging?
Op de trainingsmomenten zie ik de kinderen heen en weer fietsen met de gymtas op de rug. Dan ben ik er trots op dat we als vrijwilligers voor deze vereniging dit kunnen faciliteren voor de kinderen.  

Wat is in uw ogen de grootste uitdaging voor uw vereniging? 
De grootste uitdaging op dit moment is toch het vinden van nieuwe bestuursleden. De ouders zijn betrokken en helpen graag wanneer dat gevraagd wordt, maar willen zich liever niet verbinden aan een bestuursfunctie.

Wat voor plannen heeft de vereniging voor de toekomst?
Het is maar net wat er op ons pad komt. We willen doorgaan met het aanbieden van de gym- en turnlessen, dat is ons vaste programma. Eerder hebben we ook dans- en zelfverdedingslessen aangeboden, net als BodyFit voor volwassenen. Als er uit het dorp een vraag komt voor een bepaald aanbod qua sport, kunnen we altijd kijken of we dat bij onze vereniging past en we dat kunnen gaan organiseren. Verder is het zo dat in Opeinde de verschillende sportverenigingen af en toe toenadering tot elkaar zoeken om een gezamenlijke activiteit te gaan organiseren. Het zou mooi zijn dat we dit in de toekomst uit kunnen breiden.

Wat is, volgens u, de rol die lokale verenigingen (zouden) moeten vervullen binnen een gemeenschap? En wat doet uw vereniging op dit moment om die rol te vervullen? 
Opeinde is een levendig dorp met vele (sport-)verenigingen. Verenigingen zijn erg belangrijk voor de leefbaarheid voor een dorp; het geeft saamhorigheid en brengt mensen met elkaar in contact. Met elkaar zorgen we ervoor dat onze kinderen samen kunnen opgroeien, leren en sporten.

Afbeelding
Open Dag & start jubileumexpositie in Fries Landbouwmuseum Evenement 2 uur geleden
Afbeelding
Dagbesteding voor mensen met NAH of chronische neurologische aandoening Gezondheid 4 uur geleden
Afbeelding
Jack Bottleneck & Rik Meijer, rauw en authentiek Evenement 18 uur geleden
Afbeelding
Online coach René Spoelstra over reality-tv, personal coaching en jezelf blijven Persoonlijke verhalen 21 uur geleden
Afbeelding
Een emotie hoeft niet langer te duren dan 90 seconden Column 22 apr, 10:00
Afbeelding
Thuisopticiens Friesland brengt oogzorg naar u toe! Zorg & Welzijn 22 apr, 08:00
Afbeelding
Op zoek naar het gezondste bedrijf van Fryslân Gezondheid 21 apr, 17:00
kunstschilder Hendrik Elings met ‘Knuffy’ (Sint Annaparochie).
Expositie ‘25 Culturele Portretten uit Fryslân’ te zien in Drachten Cultuur 21 apr, 12:00