Afbeelding
Foto: Sicco Riedstra

Rugby Club Drachten bestaat vijftig jaar

Sport

DRACHTEN – Afgelopen mei vierde de Rugbyclub in Drachten een bijzonder jubileum. De club bestond namelijk vijftig jaar. Oud-lid Germ Alma blikt terug op deze bijzondere jubileumdag. ‘’Het feest overtrof al onze verwachtingen.’’

Germ Alma is, met een flink aantal tussenpauzes, meer dan 30 jaar betrokken geweest bij de Rugbyclub in Drachten. Wanneer we hem vragen waar hij het meest trots op is in de afgelopen jaren, kan hij dat makkelijk beantwoorden. “We zijn blij met hoe de club er nu voor staat. We zijn financieel gezond en krijgen er jaarlijks steeds meer nieuwe leden bij.” Germ was een tijd niet actief betrokken bij het huidige bestuur van de club. “In januari ben ik speciaal teruggekomen om dit jubileum te vieren en mee te helpen bij het maken van het jubileumboek.”

Het jubileum was zeer speciaal

Boven verwachting

Volgens Germ is het overduidelijk belangrijk dat het vijftigjarig bestaan groots gevierd moest worden. Toch had ook hij niet kunnen vermoeden dat het zo goed zou uitpakken die dag in mei. ‘’We hadden echt niet verwacht dat er zoveel mensen op af zouden komen. Het jubileumweekend bestond uit 2 feestavonden, elke avond zijn er tussen de tweehonderd en driehonderd bezoekers geweest. Het was echt een van de grote hoogtepunten van de club,’’ vertelt Germ met volle trots.

Vijftig jaar geleden

Germ herinnert zich nog goed hoe de eerste overwinning van Rugby Club Drachten eruitzag. “Dat was een lange tijd geleden. De club werd opgericht in 1974 en nog geen jaar later behaalden we onze eerste overwinning. Ik was toen veertien jaar oud.” Volgens Germ was er in 1965 ook al een poging gedaan om de rugbyclub op te richten, maar dit mislukte helaas. Tien jaar later probeerde de zoon van de initiatiefnemer van de mislukte poging het opnieuw, dit keer met succes! Germ beschouwt de periode tussen 2019 en 2020 als de meest trotse jaren van de club. “Het was een moeilijke tijd voor de club vanwege de corona pandemie. Veel mensen zeiden hun lidmaatschap op omdat ze niet konden trainen en spelen. Na die periode kon met moeite een volledig team op de been worden gebracht. Desondanks werd de erg jonge ploeg kampioen in de 4e klasse maar werd er besloten niet te promoveren maar te gaan bouwen aan de ontwikkeling van de ploeg om er meer stabiliteit in te krijgen. Dit heeft in een later stadium succes opgeleverd”.

Afbeelding
Ontdek de Bijbel: gratis proeflessen in Drachten Educatie 28 aug, 10:00
Afbeelding
De Kanselarij en Huis Van Eysinga in Leeuwarden openen hun deuren voor cultureel festival Hendricks Karavaan Cultuur 27 aug, 11:44
Afbeelding
Friese voedselbossen openen op 5 september hun poorten Natuur 27 aug, 10:00
Afbeelding
Scouting Drachten 80 jaar! Evenement 26 aug, 17:00
Museum Dr8888
Museum Dr8888 sterkste stijger Friese cultuurmerken Recreatie & Ontspanning 26 aug, 15:00
Afbeelding
Zwaai je ook mee op Nationale Zwaaidag? Verhalen uit de buurt 26 aug, 08:00
Afbeelding
Vrijdag 4 september: Martin Mans op het Hillebrandorgel van de Grote Kerk Drachten Evenement 25 aug, 12:00
Afbeelding
Campagne moedigt ouders en kinderen aan afspraken te maken over smartphonegebruik Educatie 25 aug, 10:00