Afbeelding
Foto: WHAT THE SHOOT?!

Belgische ambulancekleding is door iedereen te misbruiken

Samenleving

HEERENVEEN - Na de video’s over de PostNL en BOA-outfit zou je denken dat het niet gekker kon, maar dat je de Heerenveense onderzoeksjournalist Darshan Boerema niet moet onderschatten blijkt maar weer uit zijn nieuwe video. Op een bizar makkelijke manier kwam hij in België aan ambulancekleding, iets wat momenteel flink wat kamervragen oproept in Brussel. 

Een klokkenluider in België voert de boventoon in de nieuwe video van Darshan Boerema. Hij legt uit dat er na de aanslag op Luchthaven Zaventem is besloten om alle hulpverlening dezelfde opvallende kleding te geven, maar dat dit op dit moment juist averechts werkt. “Op dit moment kan iedereen de kleding van ambulanciers kopen, dus ook mensen met slechte bedoelingen.”

Geen legitimatie nodig

Een jasje, broek en twee polo’s: het is zo gepiept en binnen enkele minuten staat Darshan weer buiten met de hele outfit op zak. Legitimatie of persoonlijke gegevens worden nergens gevraagd. Belgisch kamerlid en voorzitter van de commissie Binnenlandse Zaken Ortwin Depoortere heeft hierover een vraag ingediend bij de minister van Binnenlandse Zaken: Annelies Verlinden.

Veiligheidscheck? 

De zoo in Antwerpen twijfelde geen moment en liet Darshan zonder enige probleem door voor een zogenaamde veiligheidscheck. “Het is echt bizar dat ik zo binnen ben gekomen”, reageert hij. “Ik draag kleding van een MUG-arts, dit zijn mensen die de bevoegdheden hebben om op straat te opereren. Dit alles terwijl deze outfit juist bedacht is om terrorisme tegen te gaan.”

‘Iedereen kan deze kleding kopen’ 

“Iedereen kan deze kleding kopen, ongeacht of je werk uitvoert of niet”, vertelt iemand van het kledingverkooppunt. “Het is onmogelijk om dat na te gaan in verband met de wet van de privacy. Een terrorist gaat geen ambulancierskleding kopen, die doen dat wel op een andere manier”, is zijn argument.

Zonder problemen

Ook bij Plopsa Indoor komt de onderzoeksjournalist zonder problemen binnen, iets wat verbazing oproept bij de mensen op straat. “Je kunt je voordoen als iemand die iets van het beroep kent, terwijl dat helemaal niet het geval is”, reageert iemand. Bekijk de hele video van Darshan Boerema via: https://www.youtube.com/watch?v=N0fKKub_S8Q&ab_channel=DARSHAN

Afbeelding
Zomeractiviteiten bij Bibliotheek Drachten Recreatie & Ontspanning 14 uur geleden
Afbeelding
Een festival dat draait om verbondenheid Evenement 17 uur geleden
Maaike Dillema (r) samen met collega Ingrid Buma (l).
Zorgverleners en patiënten lopen samen de eerste editie van LoveLife Run in Drachten Algemeen 19 uur geleden
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 21 uur geleden
Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 18 jun, 18:00
Afbeelding
Busje belandt enkele meters van de weg in sloot bij Rottevalle 112-Nieuws 18 jun, 14:56
Afbeelding
Watersonate van het Linnaeus Trio te beleven op De Kruidhof Cultuur 18 jun, 10:00
Het eerste damesteam van Drachten Diamonds.
‘Het is heel tof om als team aan dit doel te werken’ Sport 18 jun, 08:00