Rene Otten van Melkveehouderij familie Otten.
Rene Otten van Melkveehouderij familie Otten. Foto: Rob Dijkstra

Boeren komen in actie tegen stikstofbeleid

Samenleving

MAKKINGA - Op woensdag 22 juni protesteren boeren massaal tegen de aangekondigde stikstofmaatregelen. Uit onderzoek van het RIVM blijkt dat 40 procent van de stikstofuitstoot voortkomt uit de agrarische sector. De gevolgen voor de boeren zijn dan ook enorm: nabij natuurgebieden moet de stikstofuitstoot zelfs tot 70 procent naar beneden. Boeren plaatsen echter vraagtekens bij het onderzoek en vinden de plannen van het kabinet onrealistisch en niet terecht.

Ook in Friesland vinden er protestacties plaats, bijvoorbeeld in Ooststellingwerf. Hier verzamelen boeren zich om gezamenlijk een statement te maken. Onderdeel van de actie is om een boerenzakdoek aan je vervoermiddel te knopen om solidariteit te tonen. Bekijk hieronder een korte reportage met boer Rene Otten van Melkveehouderij familie Otten in Makkinga over wat zij precies gaan doen.


Op woensdag 22 juni om 10:30 uur verzamelen de boeren zich op het weiland van de familie Otten aan de Drie Tolhekken tegenover de Grasdrogerij in Oosterwolde. Tussen 13:30 en 14.00 uur verzamelen de boeren zich vervolgens in Oosterwolde en wordt er een gesprek aangegaan met burgermeester Sandra Korthuis. 

Een uitgebreid verhaal met boer Rene Otten over de gevolgen en potentiële oplossingen van de stikstofproblematiek lees je in alle edities van onze krant die verschijnt op woensdag 13 juli.

Afbeelding
Afbeelding
Protest actie om kaden Drachten bereikbaar te maken voor auto’s Algemeen 7 uur geleden
Marit is stagiair op de redactie van RondOm Vandaag. Omdat het op 25 mei de Dag van de Stagiair was, schrijft zij dit keer een column.
Column Marit: Ik weet al waar mijn vrienden dit weekend zijn geweest Column 10 uur geleden
Cristel de Laat.
Nieuw theaterseizoen met bekende namen, nieuw talent en meer ruimte voor gesprek Cultuur 13 uur geleden
Afbeelding
Plofkraak bij supermarkt in Burgum 112-Nieuws 15 uur geleden
Afbeelding
Glasvezelgebruik in Friesland neemt toe, maar groot deel van Friezen benut dit nog niet Verhalen uit de buurt 17 uur geleden
Afbeelding
Bunkerdag en documentaire ‘Pathfinder lost’ van Omrôp Fryslân in het Kazemattenmuseum Historie 26 mei, 15:00
Afbeelding
Flinke schade en drie gewonden bij botsing in Drachten: weg afgesloten 112-Nieuws 26 mei, 12:50
Afbeelding
Ondernemers Kaden in Drachten starten ludieke actie tegen afsluiting Verhalen uit de buurt 26 mei, 12:00