Daniël (links) en Xem (rechts) tijdens de rommelmarkt.
Daniël (links) en Xem (rechts) tijdens de rommelmarkt. Foto: OBS de Tille

Xem en Daniël voeren actie voor Oekraïne op OBS de Tille

Samenleving

DRACHTEN - Xem en Daniël voeren actie voor Oekraïne op OBS de Tille. Ongeveer twee weken na het begin van de oorlog in Oekraïne vroegen, Xem en Daniël uit groep 7 van OBS de Tille in Drachten, aan hun juf of ze actie mochten voeren voor Oekraïne. Xem en Daniël zeggen dat ze actie wilden voeren omdat ze het heel erg  vinden om te zien wat er nu in Oekraïne gebeurt. Ze wilden iets doen, omdat ze vinden dat dat zo hoort. ‘Als in een ander land een oorlog is, moeten wij ze helpen, omdat we ook zouden willen dat ze ons  zouden helpen als dit in Nederland zou gebeuren.’ 

Beide jongens bedachten de volgende acties om geld en spullen in te zamelen voor de vluchtelingen uit Oekraïne. Ze wilden legen flessen voor het  statiegeld, kleding, eten en medicijnen en geld inzamelen. Om zoveel mogelijk geld in te zamelen bedachten ze een rommelmarkt op school. Samen hebben de jongens de actie bedacht en ervoor gezorgd dat ze voldoende dozen op school hadden om alle spullen in te zamelen. Hiervoor hebben ze contact gezocht met de supermarkt vlakbij school. Naast dat ze voor het goede doel bezig zijn geweest en dat het  fijn voelt om andere mensen te helpen, sluit de actie ook perfect aan bij de lessen burgerschapsvorming en het werken met IPC op de Tille.  

Op woensdag 16 maart ging de actie van start, toen alle kinderen van De Tille op het plein  meezongen met het landelijke lied voor Oekraïne. Dit was het startpunt van de actieweken, met als  afsluiting de rommelmarkt op woensdagmiddag 6 april. De kinderen die dat wilden mochten in hun  lokaal spullen verkopen, waarbij de opbrengst naar giro 555 gaat. Tijdens deze middag werd er druk  gehandeld en waren behalve kinderen, ook ouders en grootouders in school om spullen te kopen, of  gezellig in de patio van De Tille koffie of thee te drinken met elkaar. Dit werd verkocht door de  oudervereniging van school. Een zeer geslaagde middag die uiteindelijk €653,25 Heeft opgebracht.  

Donderdagochtend hebben de moeders van Xem en Daniël en een vader, Tjalle de Vries, alle  ingezamelde spullen naar een centraal punt gebracht waar ze gisteren alles in een bus hebben  geladen. Tjalle de Vries rijdt met twee vrienden dit weekend richting Oekraïne om de spullen op de  goede plek te brengen en om vluchtelingen mee terug te nemen naar Nederland. 

Xem en Daniël zijn erg blij en tevreden met de door hun bedachte en opgezette actie voor het goede  doel. 

Afbeelding
vv ONT kampioen, promoveert naar derde klasse Sport 17 uur geleden
Afbeelding
Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum Historie 4 mei, 19:45
Afbeelding
Mark Westra en Lesley van Loon naar vv Drachtster Boys Sport 4 mei, 17:00
Afbeelding
Bibliotheek Drachten organiseert creatieve Canva-workshop Educatie 4 mei, 15:00
Afbeelding
Spanning in en rond het water van zwembad De Welle in Drachten Sport 4 mei, 12:00
Afbeelding
Vocalibre brengt Italiaanse vroegbarok tot leven in Drachten Evenement 4 mei, 10:00
Afbeelding
Feestelijke opening Boetiekhotel en Grand Café De Turf in Gorredijk Algemeen 1 mei, 18:00
Afbeelding
Byspikerdei: jonge muzikanten sluiten geheime missie af met galaconcert Evenement 1 mei, 12:00