Afbeelding

Speuren met je zintuigen

Recreatie & Ontspanning

Het Kazemattenmuseum is tijdens de voorjaarsvakantie open van dinsdag 1tot en met vrijdag 21 februari 2025. Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. Daarvoor moeten ze wel Pake of Beppe meenemen. Of een andere volwassene.

In de voorjaarsvakantie is het Kazemattenmuseum open van dinsdag 18 tot en met vrijdag 21 februari. “Op vertoon van” een betalende Pake, Beppe of andere volwassene, kunnen kinderen tot en met 12 jaar gratis naar het museum. Het hoofdthema is dit jaar “Prikkelavontuur”.

Voor de kinderen ligt een mooie opdracht te wachten met als thema “Speuren met je zintuigen”. Speuren kun je met je ogen, handen en neus. In de kazematten ga je op speurtocht en kom je allerlei voorwerpen tegen die te maken hebben met het leven en werken tijdens de mobilisatie, maar ook in de oorlog tijdens de meidagen 1940.

Om de opdracht tot een goed einde te brengen heb je al je zintuigen nodig. Er is een moeilijke en een gemakkelijkere versie.

Na afloop kun je de oplossing bij de kassa of in het bezoekerscentrum laten controleren en een presentje in ontvangst nemen.


Afbeelding
Zeven op tien Nederlanders staan open voor vakantie met trein, maar veel kiezen toch vliegtuig Duurzaamheid 6 uur geleden
Afbeelding
Drachten barst van muziek en cultuur tijdens Muzyksimmer Recreatie & Ontspanning 9 uur geleden
Afbeelding
‘HackShield’ van start in Smallingerland Algemeen 12 uur geleden
Afbeelding
Plofkraak bij pinautomaat in Drachten 112-Nieuws 15 uur geleden
Afbeelding
Pieter-Jilles Tjoelker opnieuw aan de start in lustrumjaar Turfrace Sport 16 uur geleden
Afbeelding
Protest actie om kaden Drachten bereikbaar te maken voor auto’s Algemeen 27 mei, 18:00
Marit is stagiair op de redactie van RondOm Vandaag. Omdat het op 25 mei de Dag van de Stagiair was, schrijft zij dit keer een column.
Column Marit: Ik weet al waar mijn vrienden dit weekend zijn geweest Column 27 mei, 15:00
Cristel de Laat.
Nieuw theaterseizoen met bekende namen, nieuw talent en meer ruimte voor gesprek Cultuur 27 mei, 12:00