Moeder en dochter Mathijsen
Moeder en dochter Mathijsen Foto: Jitske Schols

Online lezing vanwege Boekenweek-essay

Persoonlijke verhalen

HEERENVEEN - Schrijfsters Alma en Marita Mathijsen geven een online lezing voor de bibliotheken van Mar en Fean, over hun essay ‘Niet schrikken Mama’. De lezing vindt zondag 30 mei plaats, in het kader van de nationale Boekenweek.

Samen schreven ze de essay met als titel ‘Niet schrikken Mama’; een briefwisseling tussen moeder en dochter, waarin ze de verhoudingen tussen de seksen onderzoeken in de geschiedenis én in het heden. 

De lezing begint om 15.00 uur, aanmelden is noodzakelijk en kan bij de klantenservice van Bibliotheken Mar en Fean of via bmf.nl.

Alma doet in ‘Niet schrikken Mama’ de voorzet en Marita weidt uit over de historische ontwikkelingen in de positie van mannen en vrouwen. Alma legt meer de focus op het heden. Het is een gedachte-experiment. De verschillen in het perspectief op het heden in vergelijking met verleden past perfect in het Boekenweekthema ‘Tweestrijd’. In de lezing vertellen ze over het essay en gaat programmeur Cecile Steenwijk met hen in gesprek over hun moeder-dochterrelatie.

Boekenweek 2021 van 29 mei tot en met 6 juni

Van 29 mei tot en met 6 juni vindt de Boekenweek plaats. In deze jaarlijkse campagne staat literaire (non-) fictie centraal. De 86e Boekenweek staat in het teken van het thema ’Tweestrijd’.

Het thema ’Tweestrijd’

Innerlijk conflict, verscheurdheid ligt aan de basis van de menselijke natuur. Het hart volgt niet altijd de rede, de onderbuik ondermijnt nogal eens het gezonde verstand en in de literatuur, in boeken, krijgt die tweestrijd bij uitstek vorm. In verhalen kan de gespletenheid worden getoond en kunnen tegenstrijdige gevoelens tegen elkaar worden uitgespeeld.

Alma Mathijsen (1984) studeerde Beeld en Taal aan de Gerrit Rietveld Academie en Creative Writing in New York. Van haar hand verschenen zes toneelstukken, een verhalenbundel en drie romans. Ook schrijft ze essays voor NRC en columns voor LINDA. 

Marita Mathijsen (1944) is emeritus hoogleraar Moderne Nederlandse Letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam. Zij is gespecialiseerd in de negentiende eeuw. Zij schrijft geregeld bijdragen voor NRC.

De cover van het boek
Afbeelding
Zomeractiviteiten bij Bibliotheek Drachten Recreatie & Ontspanning 13 uur geleden
Afbeelding
Een festival dat draait om verbondenheid Evenement 16 uur geleden
Maaike Dillema (r) samen met collega Ingrid Buma (l).
Zorgverleners en patiënten lopen samen de eerste editie van LoveLife Run in Drachten Algemeen 18 uur geleden
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 20 uur geleden
Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 18 jun, 18:00
Afbeelding
Busje belandt enkele meters van de weg in sloot bij Rottevalle 112-Nieuws 18 jun, 14:56
Afbeelding
Watersonate van het Linnaeus Trio te beleven op De Kruidhof Cultuur 18 jun, 10:00
Het eerste damesteam van Drachten Diamonds.
‘Het is heel tof om als team aan dit doel te werken’ Sport 18 jun, 08:00