Afbeelding

Volop actie tijdens openingsweekend in Kazemattenmuseum

Evenement

KORNWERDERZAND - De opening van het nieuwe seizoen van het Kazemattenmuseum is dit jaar op woensdag 2 april. In het eerste weekend op zaterdag 5 en zondag 6 april is er van alles te beleven in en om het museum.

Radiozendamateurs

Op zaterdag 5 en zondag 6 april 2025 zullen er radiozendamateurs aanwezig zijn in één van de kazematten. Zij maken met hun radiozendapparatuur radioverbindingen met hun radiocollega’s over de hele wereld. Dat doen ze door middel van spraak, telefonie, maar ook met gebruik van morse tekens, telegrafie. Naast apparatuur hebben ze ook antennes nodig om de radiosignalen uit te zenden. Daardoor zijn ze heel herkenbaar.

Tijdens de dag zullen er uitgebreide demonstraties gegeven worden. Wil je door middel van morse tekens je eigen naam seinen dan kan dat. Een leuke bezigheid voor jong en oud. Lukt het dan krijg je als aandenken een mooi certificaat.

Voor deze gelegenheid gebruiken de radiozendamateurs ook oude legerzenders. Deze apparatuur wordt door de zendamateurs zelf in goede conditie gehouden. Leuk om eens te kijken hoe de legereenheden vroeger met elkaar radiocontact onderhielden.

Vanzelf zijn de amateurs beschikbaar voor het beantwoorden van al uw vragen over hun radiohobby

Re-enactment

Ook is er tijdens het weekend weer een re-enactmentgroep. Zij vormen een ‘levende geschiedenis’ en beelden historische gebeurtenissen uit of spelen deze na. De deelnemers zijn in historische uniformen of kleding. Aanwezig is de groep DKA (Dutch Kust Artillerie),

Het Kazemattenmuseum gaat op 2 april open voor het publiek. Tijdens het weekend is het museum op zaterdag open van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur en gelden de normale toegangsprijzen. Museumkaarthouders en veteranen kunnen gratis naar binnen.

Vrijwilligers Tjitske Groen, Ina Hofman en Anna Petra van der Wal ontvangen de 100 exemplaren van ‘Beppe Gruffalo’ uit handen van vertaler Hermien van der Meer en Ida Heddema van Uitgeverij Afûk.
Afûk schenkt 100 exemplaren van ‘Beppe Gruffalo’ aan de Speelgoedbanken in Friesland Verhalen uit de buurt 10 uur geleden
Afbeelding
Drachten presenteert zich.En jij mag overal binnenkijken! Evenement 16 uur geleden
Afbeelding
‘We zijn echt een eenheid geworden’ Sport 18 uur geleden
Angela vertrok in maart 2025 voor een uitgebreide training.
Schipper Angela Brandsma zeilde in elf maanden de wereld rond tijdens de Clipper Race Algemeen 20 uur geleden
Afbeelding
Praten over zelfdoding begint met doorvragen Zorg & Welzijn 10 sep, 15:00
Eddy Smith & The 507
Van 70s en 80s hits tot stevige bluesrock: september bij Iduna Cultuur 10 sep, 13:07
Afbeelding
Laptop Revive gestart in Drachten Algemeen 10 sep, 10:00
Janneke Brakels leest 'Tys en Teske' voor aan de peuters.
24 Friestalige voorleesfilmpjes gemaakt: ‘De kracht zit in de herhaling’ Educatie 9 sep, 12:00