Afbeelding
Foto: Heleen Haijtema, Nynke van der Veen

Tryater onderdeel van Arcadia’s Bouwurk

Cultuur

FRIESLAND - Op vrijdag 30 mei werd door medewerkers techniek en productie van Tryater het Oldehoofsterkerkhof in Leeuwarden verkend, op zoek naar de beste inpassing van audio-installatie Lift Me Up in Bouwurk. Deze ‘kathedraal van deze tijd’ van Arcadia, vervolg op Culturele Hoofdstad, wordt er momenteel gebouwd. 

Terwijl Arcadia hard werkt aan Bouwurk, het ‘mienskipshûs’ waar vanaf de zomer uiteenlopende evenementen, ontmoetingen en permanente programmering plaatsvinden, vordert de indrukwekkende audio-installatie van Tryater gestaag in de techniekloods van het theatergezelschap. Vóór de opening van Bouwurk halverwege juni wordt het gevaarte richting Oldehoofsterkerkhof verhuisd, om vast onderdeel van het Arcadia-gebouw te worden.

Troostrijke ervaringen


Lift Me Up is een audio-installatie bedacht door Tom Tieman en Tryater-makers Aukje Schaafsma en Karel Hermans. Dat duo was eerder verantwoordelijk voor de populaire en immense patatbakjes van Snackgelok, die door het land reizen en binnenkort enkele maanden het centrumpunt zijn van het Lisser Art Museum (LAM). Waar Snackgelok over consumeren gaat, vertelt Lift Me Up over troost.

Uiteenlopende mensen zijn in het Fries of Nederlands geïnterviewd en praten over hoe zij opkrabbelden na ingrijpende levensgebeurtenissen. De gesprekken worden omlijst door poëzie van de gelauwerde Friese dichter Sytse Jansma en zijn liggend te horen, door vijf bezoekers tegelijk. Tijdens het luisteren zullen de deelnemers in de door Eva Koopmans vormgegeven installatie een letterlijk verheffende ervaring beleven.

Vanaf 14 juni te beleven


Lift Me Up zal doorlopend te bezoeken zijn, zolang Bouwurk van Arcadia in Leeuwarden staat: vanaf de opening op 14 juni tot en met 24 augustus.

Willeke geeft yoga aan mensen met Parkinson.
‘Door yoga voelen ze zich fysiek en mentaal stabieler’ Gezondheid 12 uur geleden
Afbeelding
Hoeveel lijk jij eigenlijk op je ouders? Column 20 jun, 10:00
Afbeelding
Nog altijd 35,5% vooroorlogse woningen in Friesland slecht geïsoleerd Duurzaamheid 20 jun, 08:00
Afbeelding
Zomeractiviteiten bij Bibliotheek Drachten Recreatie & Ontspanning 19 jun, 15:00
Afbeelding
Een festival dat draait om verbondenheid Evenement 19 jun, 12:00
Maaike Dillema (r) samen met collega Ingrid Buma (l).
Zorgverleners en patiënten lopen samen de eerste editie van LoveLife Run in Drachten Algemeen 19 jun, 10:00
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 19 jun, 08:00
Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 18 jun, 18:00