Afbeelding

Maaike uit Drachten heeft beste speech tijdens voorronde ‘de stem van Nederland’

Algemeen

Het Dockinga College uit Dokkum heeft de Friese voorronde van De Stem van Jong Nederland gewonnen. De prijs voor de beste speech ging naar Maaike van het CSG Liudger Raai uit Drachten. De winnaars van de voorronde maken kans op een plek in de landelijke finale, die in april wordt gehouden in Rotterdam. 

Oefenen

De Stem van Jong Nederland is het grootste debat- en speechproject van Nederland. Zo’n 200 middelbare scholen uit alle provincies doen mee aan de voorrondes die plaatsvinden tussen januari en maart 2026. Ongeveer 2.000 scholieren krijgen hier de kans om te oefenen met debatteren en speechen. 

Winnaars

Aan de voorronde in het provinciehuis deden 4 scholen mee. De dag werd geopend door gedeputeerde De Vries. Het team van het Dockinga College won de voorronde vanwege hun sterke teamwork, goede persoonlijke voorbeelden en stevige onderbouwing. Het team wint daarmee een plek in de achtste finale op 13 maart aanstaande. De tweede prijs was voor het CSG Comenius – Marienburg uit Leeuwarden. Ook de winnaar van de speechwedstrijd gaat door in het landelijke traject, en maakt kans op de prijs voor de beste speech van Nederland. 

Lancering

De Stem van Jong Nederland komt voort uit de grootste debat- en speechwedstrijd van Nederland, Op weg naar Het Lagerhuis, en geeft jongeren in heel Nederland een podium om hun stem te laten horen. Het project is afgelopen najaar feestelijk gelanceerd in Den Haag. 

Over de organisatie

De Stem van Jong Nederland is een project van Het Debatbureau en Stichting Jongerendebat en Samenleving. Alle Nederlandse provincies zijn partner in het project: In elke provincie is er een voorronde op het provinciehuis, met een extra dag in de provincies Gelderland, Noord-Holland en Zuid-Holland. Het project wordt medegefinancierd door de Europese Unie en Vfonds.

Afbeelding
Liesette Bruinsma luidt startschot voor Onbeperkte Elfstedentocht Sport 13 uur geleden
Afbeelding
Het gaat goed met de Friese muziekscene Cultuur 16 uur geleden
Afbeelding
35 verenigingen uit Smallingerland vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Sport 19 uur geleden
Afbeelding
Jan de Vries en Jaap Louwes; een dubbelconcert vol verhalen en liederen in het Bildts en in het Fries Evenement 21 uur geleden
Afbeelding
Leeuwarder artiest Else Lena durft open te zijn in haar nummers Cultuur 23 uur geleden
Afbeelding
Smullingerland Restaurantweek: lokale smaken in de hoofdrol Culinair 16 sep, 17:00
Afbeelding
Dit is er in week 39 te doen bij Poppodium Iduna Cultuur 16 sep, 15:00
Afbeelding
‘Wij zullen altijd oplossingsgericht zijn’ Verenigingen 16 sep, 10:00