Afbeelding

Omdenkers in de huisartspraktijk gezocht

Algemeen

Het is volop in het nieuws: tekort aan doktersassistenten. Een belangrijke doelgroep wordt ondertussen vergeten, de omscholers. Volwassenen studenten die beschikken over levenservaring en  werkervaring, vaak in de zorg.

Bij het Volwassenen College zijn dit schooljaar twee klassen gemotiveerde studenten begonnen met hun opleiding, aldus Karin Reidinga, een van de docenten. "Mensen met telefoniste-ervaring, verzorgenden en verpleegkundigen die in juli volgend jaar gediplomeerd doktersassistenten kunnen zijn. Ze zoeken een stageplek voor twee tot drie dagen in de week."

Stage-adressen in andere regio's zijn enthousiast en de studenten hebben voor het afstuderen vaak al een baan aangeboden gekregen. In Fryslan moet men nog wennen aan dit concept. Het past niet in het verwachtingspatroon van veel stageplekken in Fryslan, dat je ook een wat oudere studente (tussen de 25 en de 55 jaar) een plek zou kunnen bieden. Veel studenten zijn dus nog op zoek, aldus Reidinga. Ze roept doktersassistenten op tot omdenken. "Onze gemotiveerde studenten kloppen mogelijk bij u aan. Denk er eens serieus over na. U krijgt er heel wat voor terug."

Afbeelding
Poes vast tussen twee schuren, bevrijd door brandweer 112-Nieuws 11 uur geleden
Afbeelding
Jongen aangereden door auto Drachten 112-Nieuws 14 uur geleden
Afbeelding
Schrijfwedstrijd Bibliotheek Drachten: laat Smallingerland rillen! Cultuur 17 uur geleden
Afbeelding
Politie zoekt getuigen na achtervolging met scooterrijder in politie kleding 112-Nieuws 19 uur geleden
Afbeelding
Drachten komt in actie voor kinderen met kanker: Evenement 21 uur geleden
Afbeelding
Ruim 4 op de 5 inbraakpogingen in Friesland succesvol 112-Nieuws 6 jun, 12:00
Afbeelding
Youth Design zet jong talent in de spotlights in Drachten Algemeen 5 jun, 15:00
Afbeelding
Regionale cast brengt The Addams Family naar Jubbega Algemeen 5 jun, 12:00