Brandweer Fryslân
Brandweer Fryslân

Nieuwe brandweerkazerne Surhuisterveen opent de deuren

Algemeen

Zaterdag 29 juni opent de nieuwe brandweerkazerne van Surhuisterveen van 12.00 tot 15.00 uur haar deuren voor het publiek. De spiksplinternieuwe kazerne is de eerste Friese brandweerkazerne die gebouwd is volgens de door de brandweer vastgestelde blauwdruk. Bezoekers kunnen een kijkje nemen in de door JOUS architecten met brede inbreng van vrijwilligers ontworpen kazerne aan de Lauwersweg.

Start en einddatum
In september is er gestart met de bouw van de nieuwe kazerne aan de Lauwersweg 20 in Surhuisterveen. Deze kazerne vervangt de huidige kazerne aan de Badlaan die, door veroudering en ruimtegebrek, niet meer aan de eisen voldoet. Op de nieuwe locatie aan de Lauwersweg zijn goede uitvalswegen en is de bereikbaarheid voor vrijwilligers beter. De bouw is zoveel mogelijk gedaan door lokale partijen.


Circulair en nul op de meter
De kazerne is gebaseerd op de blauwdruk voor nieuwe Friese brandweerkazernes. Ze worden gebouwd conform het 'nul op de meter'-principe, zo circulair mogelijk en gasloos. Dat uit zich in het gebruik van veel demontabele en hergebruikte materialen zoals bijvoorbeeld de vloer, lichtmast, straatwerk, meubilair en andere zaken. Daarnaast is er aandacht voor biodiversiteit rondom de nieuwe kazerne. De bouw is zoveel mogelijk gedaan door lokale partijen.

Afbeelding
Hoeveel lijk jij eigenlijk op je ouders? Column 1 uur geleden
Afbeelding
Nog altijd 35,5% vooroorlogse woningen in Friesland slecht geïsoleerd Duurzaamheid 3 uur geleden
Afbeelding
Zomeractiviteiten bij Bibliotheek Drachten Recreatie & Ontspanning 20 uur geleden
Afbeelding
Een festival dat draait om verbondenheid Evenement 23 uur geleden
Maaike Dillema (r) samen met collega Ingrid Buma (l).
Zorgverleners en patiënten lopen samen de eerste editie van LoveLife Run in Drachten Algemeen gisteren
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 19 jun, 08:00
Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 18 jun, 18:00
Afbeelding
Busje belandt enkele meters van de weg in sloot bij Rottevalle 112-Nieuws 18 jun, 14:56