Afbeelding
Foto: Ed van Dijk

Column Ed van Dijk: Een zalig of gelukkig 2024

Column

Terwijl ik, na alle regen, nu heerlijk met mijn trouwe viervoeter door de Groene Ster loop gaan mijn gedachten af en toe terug naar het oude jaar 2023 en gaan mijn blikken ook naar het nu lopende nieuwe 2024. Het jaar 2023 was een jaar waar de cultuur het moeilijk had en de vooruitzichten voor de komende jaren mij ook niet vrolijk stemmen. De uitslag van de Tweede Kamer verkiezingen van afgelopen november, waar partijen die niet echt veel met kunst en cultuur op hebben, maken mij nou ook niet echt vrolijk. Maar, ondanks de toch wel iets donker wordende wolken boven het culturele landschap zie ik toch nog altijd tussen de wolken door sijpelende zonnestralen.

Zo was ik samen met mijn vrouw en een aantal vrienden bij het Nieuwjaarsconcert van het Fries Kamerorkest in de ruime lobby van het WestCord WTC Hotel te Leeuwarden waar bijna 200 enthousiaste bezoekers op af kwamen. Een duidelijk voorbeeld van een cultureel evenement dat, zonder een cent subsidie van de overheid, vele mensen trekt en ook voor alle lagen van de samenleving betaalbaar is. Weer zo’n duidelijk voorbeeld waar bedrijfsleven en cultuur elkaar kunnen aanvullen. 

Nog zo’n voorbeeld is het aankomende Kunst- en Cultuurfestival Art Leeuwarden op zaterdag en zondag 17 en 18 februari ook weer in het WestCord WTC Hotel te Leeuwarden. Meer dan 50 kunstenaars en musici laten in dit tweedaagse Art Festival de bezoeker zien wat de diverse kunstenaars op kunst- en cultuurgebied te bieden hebben op deze grootste Noordelijke verwarmde kunstmarkt. Daarom, ondanks de soms sombere culturele wolken, toch nog een optimistische culturele blik naar de toekomst.

Meer actueel cultureel nieuws elke zaterdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur in Op&Ut van Omrop Fryslân.

Namens uw colomnist een zalig (letterlijk een tot het eind van het jaar gezond en goed leven) of een gelukkig 2024.

Art Connection
Ed van Dijk

Afbeelding
De kringloop als schatkist voor je interieur Duurzaamheid 3 uur geleden
Afbeelding
Maar liefst twintig theatervoorstellingen exclusief in Gorredijk! Cultuur 5 uur geleden
Afbeelding
De Oldehove als grootste kleurplaat van Europa Evenement 19 uur geleden
Afbeelding
Zakkaartje helpt zorgverleners Licht Verstandelijke Beperking herkennen Zorg & Welzijn gisteren
Afbeelding
Herfstvakantie Natuurmuseum Fryslân: Word een waterheld Recreatie & Ontspanning 3 okt, 08:00
Remeries tuin is haar grootste canvas.
Kunstenaar Machteld Remerie: ‘Ik gun mijzelf de ruimte om in een andere wereld te bewegen’ Cultuur 2 okt, 15:00
Afbeelding
De ‘Slauerhoff Lezing’ door de schrijver Abdelka der Benali Cultuur 2 okt, 12:00
Claudy Jongstra - mede oprichter van LOADS - en Johanna Jorritsma, DGA van Royal Vriesco bij de stoffen voor De Harmonie.
De Harmonie, Royal Vriesco en LOADS Collection werken samen voor de inrichting van TOON Cultuur 2 okt, 10:00