Afbeelding

Nieuwe rijrichting Van Harenstraat Wolvega vanaf maandag 28 juli

Algemeen

WOLVEGA - Vanaf maandag 28 juli verandert de rijrichting in de Van Harenstraat in Wolvega. Verkeer rijdt vanaf dan over de Hoofdstraat Oost of Steenwijkerweg naar de Van Harenstraat. Deze wijziging is onderdeel van het nieuwe verkeersplan voor een verkeersveiliger en prettig bereikbaar centrum. 

Aannemer Roelofs heeft de werkzaamheden in dit deel van het centrum grotendeels afgerond. Daarom gaat de straat open voor verkeer. Tijdens de zomervakantie wordt er niet gewerkt en is het centrum bereikbaar via deze route. Na de zomervakantie start Roelofs met de laatste werkzaamheden in de Van Harenstraat. Ook de werkzaamheden in de Hoofdstraat Oost worden dan verder opgepakt. Tijdens de werkzaamheden is er geen doorgaand verkeer mogelijk. 

Auto te gast 

De gemeenteraad van Weststellingwerf stemde in juni 2024 in met maatregelen voor een autoluwer en veiliger centrum. Het uitgangspunt: een prettig winkelgebied waar fietsers en voetgangers de ruimte krijgen. Met het principe ‘auto te gast’ wil de gemeente een betere balans tussen auto, fiets en voetganger. 

Wat verandert er in het verkeer? 

  • Nieuwe rijrichting: De rijrichting verandert vanaf maandag 28 juli: verkeer rijdt voortaan van oost naar west door de Van Harenstraat. Wie vanaf de westkant komt, kan dan niet meer met de auto het centrum inrijden.
  • Tijdelijke afsluiting Hoofdstraat Oost: Zodra de werkzaamheden aan de Hoofdstraat Oost zijn afgerond (naar verwachting dit najaar), wordt deze straat op zaterdagmiddag tussen 12:00 en 17:00 uur afgesloten voor autoverkeer. Deze afsluiting is een proef voor de duur van twee jaar.
  • Afsluiting Van Harenstraat: In het najaar gaat ook een verkeersverbod gelden voor de Van Harenstraat. De straat is dan elke dag afgesloten tussen 12:00 en 05:00 uur. Dit wordt gecontroleerd met camera’s die kentekens van voertuigen automatisch scannen. 

Aanwonenden kunnen een ontheffing aanvragen om hun woning te bereiken. Hulpdiensten hebben in geval van nood snel toegang tot het centrum. 

Vrijwilligers Tjitske Groen, Ina Hofman en Anna Petra van der Wal ontvangen de 100 exemplaren van ‘Beppe Gruffalo’ uit handen van vertaler Hermien van der Meer en Ida Heddema van Uitgeverij Afûk.
Afûk schenkt 100 exemplaren van ‘Beppe Gruffalo’ aan de Speelgoedbanken in Friesland Verhalen uit de buurt 5 uur geleden
Afbeelding
Optreden Ambrosia A Cappella in Hotel de Zon Anno 1870 Cultuur 8 uur geleden
De door DMW gesponsorde kast.
Nieuwe ‘Trots op’-kast voor Dorpsschool Wolvega Educatie 11 uur geleden
Afbeelding
Subsidie voor maatregelen tegen wateroverlast, hitte en droogte Algemeen 13 uur geleden
Angela vertrok in maart 2025 voor een uitgebreide training.
Schipper Angela Brandsma zeilde in elf maanden de wereld rond tijdens de Clipper Race Algemeen 15 uur geleden
Links een overzichtsfoto van de Chinazaal, rechts een bloemenhouder uit circa 1690, De Metaale Pot, Delft, aardewerk.
Lezing over keramiek in de 17e en 18e eeuw in Oosterwolde Cultuur 10 sep, 18:00
Afbeelding
Eerste Vrijwilligersmarkt Ooststellingwerf druk bezocht Algemeen 10 sep, 17:00
Afbeelding
Praten over zelfdoding begint met doorvragen Zorg & Welzijn 10 sep, 15:00