Afbeelding

Friese gemeenten slaan handen ineen met nieuwe visie op jeugdhulpbeleid

Samenleving

FRIESLAND - Alle 18 Friese gemeenten hebben samen een visie ontwikkeld op de jeugdhulp. In deze Fryske Regiovisie Jeugdhulp ‘Mei-inoar foar ús bern’ staan de ambities, doelen en uitgangspunten voor de periode 2023-2026. De visie is gemaakt samen met kinderen en jongeren, het onderwijs, jeugdhulporganisaties en andere professionals binnen het vakgebied.

Donderdag 6 april was de feestelijke aftrap in DBieb in Leeuwarden. Wethouder Nathalie Kramers was blij met het grote aantal aanwezigen. “Dat symboliseert de grote betrokkenheid bij het thema. Het is een grote uitdaging om goede hulp te blijven bieden aan onze kinderen en jongeren. We willen dat zij allemaal veilig en gezond kunnen opgroeien. En zich kunnen ontwikkelen op een manier die past bij hun mogelijkheden. Om dit te bereiken richten we ons in de regiovisie specifiek op het versterken van het gewone leven.”

Kramers geeft ook aan dat de visie een goed begin is, maar dat er meer nodig is: “Het moet concreter. Gelukkig beginnen we niet bij nul; we bouwen voort op de ervaringen van de afgelopen jaren. We werken onze regiovisie uit in jaarplannen met daarin concrete acties en thema’s. Maar dan zijn we er nog niet. We moeten een stap verder gaan dan praten en schrijven. Het is nu aan ons om onze ervaring, kennis en visie in de praktijk te gaan brengen. Samen, als partners.

Het boemerangbeleid doorbreken

Aan het eind van de middag nam Sharon Stellaard, bekend van haar proefschrift over het ‘boemerangbeleid’ in de jeugdhulp en passend onderwijs, de aanwezigen mee in (de gevolgen van) het hervormingsbeleid. Stellaard liet zien dat het huidige beleid niet alleen oude problemen reproduceert, maar ook nieuwe problemen creëert. Hoe doorbreek je dat? Ze daagde iedereen uit om kritisch naar zichzelf, de organisatie en het beleid te kijken.

Afbeelding
Campagne moedigt ouders en kinderen aan afspraken te maken over smartphonegebruik Educatie 18 uur geleden
Afbeelding
De kids weer naar school? Leer ook wat nieuws! Educatie 24 aug, 08:00
Afbeelding
Scholen zijn begonnen: 13,5% meer fietsongevallen in Friesland Educatie 20 aug, 17:00
Julie Sofie (links) met de andere au pairs.
Julie Sofie uit Mildam is te zien in het achtste seizoen van BNNVARA-programma Au Pairs Persoonlijke verhalen 20 aug, 12:00
Afbeelding
Keuken vol fruitvliegjes? Dit kun je doen Natuur 20 aug, 08:00
Afbeelding
Open Dag op zaterdag 22 augustus centrum Tjongeroog Gezondheid 19 aug, 10:00
Afbeelding
Zo kom je weer in het ritme na je vakantie Recreatie & Ontspanning 18 aug, 08:00
Afbeelding
10.000e bezoeker Kazemattenmuseum Verhalen uit de buurt 17 aug, 12:00