Afbeelding
Foto: Olivier Huisman

De Haas RVS uit Oudega wint OOM Award voor meest actieve leerbedrijf

Educatie

OUDEGA - De Haas RVS uit Oudega heeft de OOM Award 2026 voor de regio Noord-Nederland in de wacht gesleept. In de verkiezing van de meest actieve (metaal)leerbedrijven van Nederland bleef het de andere genomineerden Klement Metaaltechniek uit Klazienaveen en RVS Noord uit Leek voor.

Volgens het juryrapport laat De Haas RVS zien dat ook een relatief klein bedrijf een grote impact kan hebben op de ontwikkeling van vakmensen. “De persoonlijke begeleiding, de open leercultuur, het vertrouwen dat aan jonge medewerkers wordt gegeven en de actieve samenwerking met het onderwijs maken opleiden en ontwikkelen tot een vanzelfsprekend onderdeel van de bedrijfsvoering. Fouten maken mag, dat is onderdeel van het leerproces. En de bedrijfsleiding leert ook weer van hun jonge werknemers.”


Foto: Olivier Huisman

Opleiden levert heel veel energie op, zegt Bram de Haas, die samen met zijn compagnon Niels Potma eigenaar is van De Haas RVS. “Daarom zeggen we ook nooit ‘nee’ tegen stagiairs. De helft van ons team bestaat uit jonge mensen. En daar komen echt fantastische dingen uit. Innovaties. Enthousiasme. Nieuwe plannen. Dat geeft ons altijd een heel goed gevoel. Zij leren en komen verder. Maar wij als bedrijf ook. Opleiden is dus alle moeite meer dan waard.”

Bekijk de video van OOM Award-winnaar De Haas RVS.

Vakjury

De nominaties voor de OOM Awards worden bepaald op basis van het aantal bijscholingsactiviteiten door de werknemers van het bedrijf, het aantal bbl-leerlingen dat wordt begeleid, het aantal stageplaatsen dat wordt aangeboden en de mate waarin er tijdens het werk geleerd wordt en de stimulans vanuit de werkgever hiervoor. Na de nominatie gaat een vakjury langs bij alle genomineerde bedrijven. Deze jury komt vervolgens met een eindoordeel.

Over de OOM Awards

De OOM Award is een initiatief van OOM, het scholingsadviesbureau van de sociale partners in de metaalbewerking. Ons gezamenlijke doel is het vakmanschap in de sector naar een hoger plan tillen. Bij OOM zijn ruim 14.000 bedrijven met bijna 160.000 werknemers aangesloten. De bestuurders van OOM zijn afkomstig van Koninklijke Metaalunie, FNV Metaal, CNV en De Unie. Kijk voor meer informatie op www.oom.nl.

Remeries tuin is haar grootste canvas.
Kunstenaar Machteld Remerie: ‘Ik gun mijzelf de ruimte om in een andere wereld te bewegen’ Cultuur 16 uur geleden
Afbeelding
De Haas RVS uit Oudega wint OOM Award voor meest actieve leerbedrijf Educatie 19 uur geleden
Afbeelding
‘Dyslexie bepaalt niet wie je bent’ Zorg & Welzijn 23 uur geleden
Afbeelding
Forse prijsverschillen tussen Friese tankstations: tot 43 cent per liter Financieel 1 okt, 17:00
Afbeelding
Column Melissa: Het moment dat ik besefte dat niet iedereen het goed voor heeft met wielrenners Column 1 okt, 15:00
Afbeelding
Motorboot Sneek sluit vaarseizoen af met divers aanbod nieuwe en gebruikte boten Evenement 1 okt, 13:28
Afbeelding
Onderzoek: Een graf verlengen in Friesland? Dit kost ruim € 1.000 voor tien jaar Financieel 1 okt, 10:00
Afbeelding
Doe mee met Eet Geen Dierendag op 4 oktober Algemeen 30 sep, 17:00