Afbeelding

Gemeente Leeuwarden pakt straatintimidatie aan

Verhalen uit de buurt

LEEUWARDEN - De gemeente Leeuwarden neemt maatregelen om straatintimatie te verminderen en te voorkomen. Onder andere met deelname aan de publiekscampagne ‘Ben je oké?’. De campagneboodschap is: Zie je seksuele intimidatie? Vraag dan aan degene die het overkomt: ‘Ben je oké?’. Zo zorgen we er samen voor dat iedereen zich veilig voelt in Leeuwarden. De campagne start op 12 augustus 2024.

Burgemeester Sybrand Buma: ‘Straatintimidatie wordt in de gemeente Leeuwarden niet getolereerd. Buiten dat het erg naar is als iemand op straat of op een ander openbare plek ongewenst seksueel wordt benaderd, is dit sinds 1 juli ook strafbaar.’

Wat te doen bij straatintimidatie

Neem ongewenst gedrag serieus. Kijk niet weg als je ziet dat iemand wordt lastiggevallen. Vraag: Ben je oké? Of stel een heel andere vraag om de pleger af te leiden. Blijf zichtbaar in de buurt. Het is belangrijk dat het gedrag gezien wordt. Soms is dat al genoeg. Vraag hulp van mensen die ook in de buurt zijn. Bel bij een ernstige situatie 112. Ga geen discussie aan met de dader.

Bied hulp achteraf: vraag dan hoe het gaat en zeg dat je het vervelend vindt wat er gebeurde. Of vraag of je iets kunt doen, samen wachten of ergens naartoe lopen, iemand bellen of samen hulp zoeken.

Ben je oké? is een landelijke campagne van Rutgers, expertisecentrum seksualiteit. De campagne attendeert met name omstanders op hoe te handelen als ze zien dat iemand wordt lastiggevallen op straat. Dat is bijvoorbeeld nafluiten, seksueel getinte opmerkingen roepen of iemand achterna lopen. Dat zorgt voor een onveilig gevoel en dat willen we niet. Iedereen moet in Leeuwarden op straat en tijdens het uitgaan gewoon zichzelf kunnen zijn en zich veilig voelen.

In de aankomende periode zijn uitingen van de Ben je oké?-campagne op verschillende plekken in de stad en op sociale media te zien. Verder wordt er samen met Leeuwarden Student City aandacht besteed aan de Ben je oké?-campagne bij de evenementen van LEIP!

Maak melding 

Naast deelname aan de campagne staat op de website van de gemeente Leeuwarden meer informatie over straatintimidatie. Er wordt onder andere uitgelegd wat je kunt doen als je met straatintimidatie geconfronteerd wordt. Er is een mogelijkheid om straatintimidatie te melden bij de gemeente via www.leeuwarden.nl/straatintimidatie

Meer informatie over de campagne vind je op www.benjeoke.nl/leeuwarden.

Afbeelding
Zakkaartje helpt zorgverleners Licht Verstandelijke Beperking herkennen Zorg & Welzijn 5 uur geleden
Afbeelding
Herfstvakantie Natuurmuseum Fryslân: Word een waterheld Recreatie & Ontspanning 9 uur geleden
Remeries tuin is haar grootste canvas.
Kunstenaar Machteld Remerie: ‘Ik gun mijzelf de ruimte om in een andere wereld te bewegen’ Cultuur 2 okt, 15:00
Afbeelding
De ‘Slauerhoff Lezing’ door de schrijver Abdelka der Benali Cultuur 2 okt, 12:00
Claudy Jongstra - mede oprichter van LOADS - en Johanna Jorritsma, DGA van Royal Vriesco bij de stoffen voor De Harmonie.
De Harmonie, Royal Vriesco en LOADS Collection werken samen voor de inrichting van TOON Cultuur 2 okt, 10:00
Afbeelding
‘Dyslexie bepaalt niet wie je bent’ Zorg & Welzijn 2 okt, 08:00
Afbeelding
Forse prijsverschillen tussen Friese tankstations: tot 43 cent per liter Financieel 1 okt, 17:00
Afbeelding
Column Melissa: Het moment dat ik besefte dat niet iedereen het goed voor heeft met wielrenners Column 1 okt, 15:00