
Woningsluiting vanwege handel in drugs
WonenLEEUWARDEN - In verband met de handel in drugs is op last van burgemeester Buma een woning aan De Jokse in Leeuwarden voor de duur van 6 maanden gesloten.
Naar aanleiding van meerdere meldingen van drugshandel en overlast, heeft de politie op maandag 9 februari 2026 de woning aan De Jokse betreden. In de woning troffen zij naast de bewoner twee personen aan die met drugshandel in verband worden gebracht. Ook werden er 3 XTC-pillen en een blok hasj aangetroffen.
Een woningsluiting als deze vloeit voort uit het handhavingsbeleid in de gemeente Leeuwarden. Het doel hiervan is, kortgezegd, het tegengaan van drugshandel en het voorkomen van drugsgerelateerde onveiligheid en/of overlast voor omwonenden. De gemeente, politie Noord-Nederland en het Openbaar Ministerie werken hierin intensief samen.
De burgemeester heeft in 2026 tot nu toe 7 keer van zijn bevoegdheid gebruik gemaakt om vanwege deze reden een woning te sluiten.



























